تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - تفاوت علائم سکته قلبی در مردان و زنان
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی
لازم است که همه افراد با نشانه های اولیه بیماری های قلبی آشنا باشند و این نکته مهم را بدانند که مشکلات قلبی در میان زنان و مردان به اشکال مختلفی بروز می کند.

بدون شک بیماری های قلبی، جزء حادترین بیماری ها طبقه بندی می شوند. یکی از بارزترین نوع بیماری های قلبی، حمله قلبی است که معمولا راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد و ممکن است که در نهایت به مرگ بیمار ختم شود.

لازم است که همه افراد با نشانه های اولیه بیماری های قلبی آشنا باشند و این نکته مهم را بدانند که مشکلات قلبی در میان زنان و مردان به اشکال مختلفی بروز می کند.

در ادامه تفاوت هایی که میان زنان و مردان در رابطه با علائم بیماری های قلبی وجود دارد، به تفصیل توضیح داده شده است.

سن

انجمن سلامت آمریکا گزارش می دهد که در میان مردان، احتمال حملات قلبی در اواسط چهل سالگی به بالاترین میزان ممکن می رسد. این گزارش نشان می دهد احتمال اینکه مردان در جوانی به سکته قلبی دچار شوند، بسیار بالاتر از زنان است. در حقیقت این احتمال وجود دارد که زنان در اواسط 60 سالگی به اولین حمله قلبی دچار شوند.

واضح است که مردان با ورود به چهل سالگی در معرض خطر بیشتری قرار دارند. محققان دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیده اند که یک مرد آمریکایی 50 ساله، 50 درصد بیشتر شانس ابتلا به این بیماری را دارد.

اضطراب و نگرانی

بسیاری از زنان نشانه های حملات قلبی را با علائم اضطراب و ناراحتی های روحی اشتباه می گیرند. اشتباهی مهلک و کشنده که ممکن است به بهای جانشان تمام شود. مطالعات اخیر نشان می دهند که زنان زیر 55 سال، هفت بار بیشتر از مردان زیر 55 سال در معرض بیماری های قلبی قرار دارند. این تحقیق بیانگر آن است که زنان غالباً بخاطر اضطراب و نگرانی به پزشک مراجعه می کنند، در حالیکه در واقع در معرض یک حمله قلبی قرار دارند.

تعریق ناگهانی و غیر منتظره که هیچگونه دلیلی برای آن وجود ندارد، بویژه عرق سرد، می تواند یکی از نشانه های حمله قلبی باشد

اگر شما یک زن حدودا 50 تا 60 ساله هستید و در اقوام خود نیز سابقه بیماری های قلبی را مشاهده کرده اید، نشانه های حملات قلبی یا روحی را جدی بگیرید و حتما به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش های لازم را به دقت انجام دهید.

سرگیجه

در میان زنان و مردان، سرگیجه می تواند یکی از علائم حمله قلبی باشد. سرگیجه معمولا با ضربان نامرتب قلبی ایجاد می شود (قلب بسیار آهسته و یا بسیار تند می تپد)، بطوریکه میزان خونی که به مغز می رسد کاهش می یابد.

اگر در مسیر عبور خون در بدن مانعی باشد، ضربان قلب و جریان خونی که به مغز می رسد، تحت تاثیر قرار می گیرند و در نتیجه مشکلاتی ایجاد شود که در نهایت به یک بیماری قلبی ختم خواهد شد.

این وضعیت ممکن است به سرگیجه و حتی به بیهوشی ناگهانی منجر شود. اگر شما مرد یا زنی هستید که سابقه خانوادگی بیماری های قلبی را دارید، به محض احساس سرگیجه یا احساس فقدان هوشیاری، به سرعت با پزشک خود تماس بگیرید.

عرق سرد

تعریق ناگهانی و غیر منتظره که هیچگونه دلیلی برای آن وجود ندارد، بویژه عرق سرد، می تواند یکی از نشانه های حمله قلبی باشد. این مسأله در میان زنان و مردان دیده شده، اما در میان مردان رایج تر است.

از آنجا که تعریق زیاد، معمولا نشان دهنده حمله قلبی است، می تواند نشانه خوبی محسوب شود، چرا که به فرد هشدار می دهد تا هر چه زودتر به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کند. تحقیقات نشان می دهد که درمیان علائم حملات قلبی، تعریق ناگهانی بیشتر از دردهای قفسه سینه، دیده شده است. البته در کمال تعجب باید بگوییم که دانشمندان هنوز نمی دانند به چه علت حملات قلبی منجر به تعریق ناگهانی و غیره منتظره می شوند.

درد بالای کمر

درد در ناحیه فوقانی کمر، بارزترین نشانه حمله قلبی در میان زنان است. این نشانه در میان زنان بسیار رایج تر است و در صورت وقوع باید جدی گرفته شود.

به اعتقاد پزشکان، اگرچه حملات قلبی در میان زنان و مردان با یک فشار بسیار قوی بر قفسه سینه همراه است، یعنی درست مثل اینکه فیلی بر قفسه سینه فرد نشسته باشد، ولی گاهی اوقات ممکن است که این حمله در میان زنان با هیچ گونع فشاری توأم نباشد. در عوض فرد دچار تنگی نفس شود و درد خفیفی در ناحیه تحتانی قفسه سینه و فوقانی شکم حس کند.

ممکن است بیمار دچار سرگیجه شود، هوشیاری خود را از دست بدهد، در ناحیه فوقانی کمر احساس فشار کند و یا حتی به یک خستگی مفرط دچار شود.

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه، متداول ترین نشانه حمله قلبی است. این نشانه در میان زنان و مردان دیده شده، ولی در میان مردان رایج تر است. به گفته بسیاری از بیماران مرد، در هنگام حمله، گویی حیوانی قوی مثل یک فیل بر روی قفسه سینه آنها نشسته است.

در میان زنان، نشانه های دیگری باید مورد توجه قرار بگیرد، مثل: نفس نفس زدن، حالت تهوع، استفراغ، درد ناحیه کمر یا آرواره. در هر صورت، چه زن و چه مرد، اگر سابقه مشکلات قلبی در خانواده خود داشته اند، به محض احساس درد ناگهانی در ناحیه قفسه سینه، حتما باید با پزشک یا مرکز اورژانس تماس بگیرند.

درد شکم

به گفته بسیاری از زنانی که حمله قلبی را در زندگی خود تجربه کرده اند، پیش از حمله، دردی در ناحیه شکم شروع می شود. این مسأله که در میان زنان بسیار شایع تر از مردان می باشد، ممکن است به تدریج و یا ناگهان آغاز شود. اگر فرد سابقه خانوادگی بیماری های قلبی دارد، حتماً مسأله را جدی تلقی کند و به سرعت به پزشک مراجعه نماید.

اما چگونه می توان درد ناحیه شکم را نشانه حمله قلبی به حساب آورد؟ به گفته پزشکان این درد آنچنان شدید و قوی است که می تواند شما را از خواب بیدار کند و یا کلا برنامه کاری روزانه شما را مختل سازد.

سوءهاضمه و درد معده

از آنجا که سوءهاضمه و دردهای معده در میان بزرگسالان بسیار رایج می باشد، امکان نادیده گرفتن این دردها به هنگام حمله قلبی، بسیار بالا است. اگر فردی سابقه بیماری ها و حملات قلبی در خانواده و بستگان درجه یک خود دارد و احیانا دچار سوءهاضمه و یا دردهای بی علت و ناگهانی در ناحیه معده می شود، باید این علائم را جدی تلقی کند.

مردان نیز مانند زنان ممکن است این نشانه را در ابتدای حمله قلبی تجربه کنند. برای اطمینان از وقوع حمله، باید به سراغ نشانه های دیگر بروید: مثلا درد در ناحیه قفسه سینه و سرگیجه در میان مردان، و درد شکمی و درد در ناحیه فوقانی کمر، در میان زنان.

خستگی

به گفته بسیاری از زنانی که یک حمله شدید قلبی را تجربه کرده اند، پیش از حمله به خستگی بسیار شدیدی دچار شده اند بطوریکه با نزدیکی حمله، خستگی آنها نیز شدیدتر شده است. بنابراین باید به فعالیت روزانه خود دقت کنید. به عنوان مثال اگر فرد فعال و پر کاری هستید، ممکن است که این خستگی ناگهانی کاملا طبیعی باشد.

با این حال اگر کار خاصی در طول روز انجام نداده اید و بیشتر در حالت نشسته بوده اید، این خستگی را جدی بگیرید و اگر آنقدر خستگی بر شما غلبه کرده که دیگر امکان حرکت برایتان وجود ندارد، حتما با پزشک تماس بگیرید.

تنگی نفس

بسیاری از زنانی که دچار حمله شده اند، معمولا پیش از وقوع حمله، تنگی نفس داشته اند. این نشانه ممکن است به طور ناگهانی آغاز می شود و امکان تنفس عمیق و کافی را از بیمار بگیرد.

غالباً این نفس نفس زدن با درد شدید قفسه سینه همراه است. اگر یک یا چند نمونه از این علائم به سراغ شما آمدند، مثلا اگر ناگهان به سرگیجه، درد شکمی و یا تعریق شدید دچار شدید، فورا با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید. 
نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1394/10/7
1396/05/15 08:04 ب.ظ
Hey there would you mind letting me know which webhost you're
working with? I've loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog
loads a lot faster then most. Can you recommend a good internet hosting provider at a reasonable price?
Cheers, I appreciate it!
1396/05/15 12:04 ب.ظ
Right here is the perfect blog for anybody who wishes to understand this topic.

You realize so much its almost tough to argue with you
(not that I personally will need to…HaHa). You certainly put a new spin on a subject
which has been written about for decades. Wonderful stuff, just great!
1396/05/13 01:17 ب.ظ
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
I'm trying to determine if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feed-back would be greatly appreciated.
1396/05/13 12:33 ب.ظ
Attractive element of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to claim that I acquire
in fact loved account your blog posts. Anyway I'll be subscribing on your feeds or even I achievement you get admission to persistently
fast.
1396/05/6 09:02 ب.ظ
Thankfulness to my father who shared with me on the topic of this weblog, this weblog is in fact remarkable.
1396/04/12 05:54 ب.ظ
Right here is the right webpage for everyone who really wants to find out about this topic.
You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I actually would want to?HaHa).
You certainly put a fresh spin on a topic that's been written about for many
years. Excellent stuff, just excellent!
1396/02/14 03:46 ق.ظ
I know this web page provides quality depending articles or reviews and other information, is
there any other website which offers these information in quality?
1396/01/30 11:58 ق.ظ
I just couldn't leave your website before suggesting that I actually loved the standard information an individual provide in your guests?
Is going to be again often in order to inspect new posts
1396/01/20 05:07 ق.ظ
This is a topic which is near to my heart... Best wishes!
Where are your contact details though?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است