تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - مطالب دی 1393
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی


در این مطلب میوه هایی را معرفی می کنیم که کالری کمی دارند و می‌توانید از خواص آن ها بهره ببرید و از خاصیت سیرکنندگی آن ها در جهت رسیدن به هدف تان استفاده کنید.

بدون شک با خوردن هیچ میوه ای نمی‌شود یک شبه لاغر و خوش اندام شد. اصلا هیچ ماده‌ی غذایی معجزه آسایی برای لاغری وجود ندارد. این اراده و تلاش شماست که معجزه می کند. اما با این حال می‌توانید در چهارچوب یک رژیم غذایی سالم با کمک برخی از میوه‌ها سریع‌تر به هدف تان برسید. در این مطلب میوه هایی را معرفی می کنیم که کالری کمی دارند و می‌توانید از خواص آن ها بهره ببرید و از خاصیت سیرکنندگی آن ها در جهت رسیدن به هدف تان استفاده کنید.
لیمو ترش

لیموترش

لیموترش زردرنگ و لیموترش سبز رنگ جزو میوه‌هایی هستند که باعث لاغری می‌شوند. این میوه‌های ترش حاوی کالری اندکی هستند. در واقع هر 100 گرم لیموترش کمتر از 20 کالری دارد. لیموترش فاقد چربی و کلسترول است و کربوهیدرات کمی نیز دارد. این مرکبات ترش و مفید باعث تمیزی بدن و دفع توکسین‌های آن می‌شوند.

روش استفاده

می‌توانید لیموترش را در آب حل کرده و در طول روز بنوشید. نوشیدنی لیموترش پایه ی اصلی رژیم لیموترش است. علاوه بر مصرف این نوشیدنی حتما روی غذاهایتان لیموترش بچکانید تا خوش طعم شوند. به طور کلی سعی کنید برای خوش طعم کردن غذاها به جای استفاده از کره و خامه و روغن از لیموترش، سبزیجات معطر و ادویه ها استفاده کنید.

گریپ‌فروت

گریپ فروت

گریپ فروت نیز یکی دیگر از همیاران تمام عیار لاغری است. این میوه سرشار از مواد مغذی فیتو می باشد که بدون تحمیل کالری باعث ایجاد احساس سیری می‌شود. باید بدانید که هر 100 گرم از این میوه فقط 30 کالری به بدن می رساند. گریپ فروت همچنین حاوی میزان زیادی فیبر پکتین است. این فیبر غیرمحلول باعث کاهش کلسترول خون شده و به بدن کمک می کند تا چربی کمتری ذخیره کند.

 

روش مصرف

مصرف روزانه ی گریپ فروت بخصوص صبح ها تاثیر زیادی در لاغری دارد. می‌توانید گریپ فروت را به همراه سالاد یا به صورت میوه ی کامل مصرف کنید. البته اگر مشغول مصرف داروی خاصی هستید قبل از مصرف حتما با پزشک تان مشورت کنید. در صورت داشتن مشکلات گوارشی نیز بهتر است قبل از مصرف میزان زیادی گریپ فروت و همچنین لیموترش با پزشک مشورت کنید.

پرتقال

پرتقال

پرتقال یکی دیگر از مرکبات پرطرفدار و شناخته شده است که دیگر نیازی به معرفی زیاد ندارد. این میوه جزو میوه های سیرکننده است و کمک زیادی به لاغری می کند. بدون شک زمانی که رژیم می‌گیرید احتمال اینکه در معرض کمبود ویتامین قرار بگیرید بیشتر است. میزان بالای ویتامین C موجود در این میوه مانند یک مکمل عمل کرده و به تامین ویتامین بدن کمک می کند. این میوه نیز مانند لیموترش به سم زدایی از بدن کمک می کند. البته کارایی آن به اندازه ی لیموترش نخواهد بود.

پرتقال حاوی میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان است که به دفع سموم بدن و همچنین کاهش هورمون کورتیزول که به هورمون استرس معروف است کمک می کند.

اگر رژیم گرفته اید حتما کیوی را وارد برنامه ی غذاییتان بکنید. هر 100 گرم کیوی به زحمت 60 کالری وارد بدن می کند. همین میوه ی کم کالری حاوی میزان زیادی پتاسیم، کلسیم و به ویژه ویتامینC است و شما را به هدف لاغری تان نزدیک تر میکند

به عقیده ی متخصصان ترشح زیادی این هورمون یکی از عوامل ذخیره سازی چربی دور شکم است. بنابراین با کاهش ترشح آن می توان به کاهش چربی های دور شکمی نیز امیدوار شد.

روش استفادهادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/10/24


زوج های خوشبخت آنهایی هستند که خوب بلند باهم و در کنار هم شنا کنند ، نفس کم نمی آورند وتسلیم موج ها نمی شوند....


ازداوج های دریایی

زندگی مشترک مانند دریاییست که گاهی آرام و گاهی پر تلاطم است. زوج های موفق، آنهایی هستند که می توانند شناگران ماهری باشند و از پس موج های گاه و بیگاه بر بیایند.

یکی از مسائلی که همه ی همسران به خصوص در سال های اول زندگی باید آن را خوب درک کنند ، شباهت زندگی مشترک به دریاست.اگر بخواهیم یک زندگی همیشه آرام و بدون هیچ گونه تلاطم داشته باشیم ، در حقیقت ازدواج مان مانند برکه و مردابی می شود که ساکن است و خیلی زود بو می گیرد.

این تفکر اشتباه که برخی از زوج های جوان را درگیر می کند ، از آن جایی ناشی می شود که وقتی بزرگ تر ها برای شان دعا می کنند ، می گویند: الهی خوشبخت شوی! وقتی قرار است برای دختری خواستگار بیاید و یا پسری به خواستگاری برود ، والدینش دعا می کنند : الهی کسی باشد که خوشبختت کند! اینها جملات زیبایی است که بدرقه ی زندگی همه ی ما بوده است اما واقعیت این است که باید کمی آنها را در باورمان تغییر دهیم. شاید بهتر است دعای مان برای کسی که در آستانه ی ازدواج است، این باشد که خدا کمک کند تا بتوانی یک انسان خوب و مناسب پیدا کنی و تمام تلاشت را داشته باشی تاخوشبختش کنی!

اینکه منتظر باشیم کسی بیاید و مارا خوشبخت کند و یا جز برنامه کاری مان بدانیم که دیگری را خوشبخت کنیم ، تفاوت زیادی در نوع نگاه مان و عملکردمان ایجاد خواهد کرد.کسی که در انتظار شاهزاده با اسب سفید و یا دختر شاه پریان است که با ورودش به زندگی او ، همه چیز را تغییر دهد و خوشبختی از آسمان به دامن شان بیافتد ، خیلی زود می فهمد که :

            چو عاشق می شدم گفتم که بردم گوهر مقصود ندانستم که این دریا چه موج بی کران دارد!

همه ی ما نه تنها باید در زندگی مان تلاش کنیم تا شناگر ماهری باشیم بلکه گاهی حتی نجات غریق هم شویم و شریک زندگی مان را نفسی دوباره بدهیم اگر در میانه ی راه کم آورد و موج های دریا به او غلبه کرد.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/10/24


طراحی شهری که بستر فعالیتش فضا و محیط شهری است ، قصد دارد با توجه به ویژگیهای اجتماعی و قومی و تاریخی شهروندان و مقتضیات ساختاری و کالبدی شهر ، فضای شهری را هرچه بیشتر در خدمت مردم شهر درآورد و علاوه بر تامین آسایش و رفاه شهروندان نیازهای روانی و عاطفی آنان را نیز برآورده سازد.

طراحی فضای شهری

یازدهمین چراغ را با کتاب " طراحی فضای شهری نگرشی بر فرآیندی اجتماعی و مکانی " تالیف : علی مدنی پور به ترجمه : فرهاد مرتضایی از انتشارات پردازش و برنامه ریزی شهری ( وابسته به شهرداری تهران) چاپ سوم سال 1387 روشن می کنیم . این کتاب شامل 330 صفحه که در 2000نسخه و به قیمت 38000 ریال به چاپ رسیده است.

ساختار کتاب در فهرست مطالب خود از مقدمه ناشر ، درباره نویسنده ، مقدمه مولف بر ترجمه فارسی و مقدمه به بخش اول می رسد . در فصل اول با عنوان درک فضای شهری به سردرگمی های فضا ، فضای مطلق و نسبی ، فضا و توده ، فضای فیزیکی و اجتماعی ، فضای ذهنی و واقعی ، فضای انتزاعی و دارای تفاوت ، فضا و زمان ، فضا و مکان ، فضا و تخصصی شدن ، نتیجه گیری خود را اذعان می دارد و با بیان و تشریح انواع معانی فضا به تدوین چارچوب های ساختاری فضای شهری دست می یازد. در فصل دوم هندسه ی اجتماعی – مکانی فضای شهری ، فضای طبیعی ، فضای خلق شده ، شکل شهر و فرآیند های تاریخی ، شهر به مثابه اثری هنری ، شهر به مثابه مظهر کارکردها ، اکولوژی ساختار شهری ، ساختار درونی شهر ، مورفولوژی شهری و اقتصاد سیاسی ساختار شهری زیر موضوعاتی میباشند که تشریح شده است.در فصل سوم مردم در شهر عنوانی است که ادراک محیطی ، رویکردی رفتاری به فضا ، ترسیم ذهنی تصاویر شهر ، معنا و نشانه شناسی شهری ، نقطه نظر زندگی روزمره ، نظم و تفاوت در فضای شهری ، شهر غریبه ها ، ترس و جنایت در فضای شهری ، زنان در فضای شهری را در بر می گیرد . در بخش دوم ایجاد فضای شهری که با شروع فصل چهارم فرآیند طراحی شهری آغاز می شود. از چیستی طراحی شهری سخن به میان می آید .فصل پنجم تولید فضای مصنوع ، فصل ششم ضابطه دار ساختن شکل شهر ، فصل هفتم تصاویر کمال ، و در انتها به فصل هشتم طراحی فضای شهری پرداخته شده است.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/10/23


شناخت گروه خونی خودمان فقط برای این نیست که بدانیم به چه کسی می توانیم خون بدهیم و یا از چه کسی می توانیم خون بگیریم. بلکه گروه های خونی الگوهای پیچیده ای از سلامتی هر فرد را نشان می دهند، یعنی گروه خونی هر فردی روی سلامتی او و بیماری هایی که به آنها دچار می شود، تاثیر دارد.

گروه های خونی

ما انسان ها چهار نوع گروه خونی داریم که شامل گروه خونی A ، گروه خونی B ، گروه خونی AB و گروه خونی O است.

 

گروه خونی هر فردی بر اساس آنتی ژن های خاصی که روی سطح گلبول های قرمز خون وجود دارند تعیین می شود، یعنی تفاوت گروه های خونی بستگی به آنتی ژن آنها دارد.

 

در بدن ما دو نوع آنتی ژن A و B وجود دارد.

گروه خونی A دارای آنتی ژن A ، گروه خونی B دارای آنتی ژن B ، گروه خونی AB دارای آنتی ژن های A و B ، و گروه خونی O هیچ نوع آنتی ژنی روی سطح گلبول های قرمز خود ندارد.

 

شناخت گروه خونی خودمان فقط برای این نیست که بدانیم به چه کسی می توانیم خون بدهیم و یا از چه کسی می توانیم خون بگیریم. بلکه گروه های خونی الگوهای پیچیده ای از سلامتی هر فرد را نشان می دهند، یعنی گروه خونی هر فردی روی سلامتی او و بیماری هایی که به آنها دچار می شود، تاثیر دارد.

 

1- مشکلات حافظه

گروه خونی AB بیشتر از بقیه دچار مشکلات حافظه می شود.

 

مغز و سیستم عروقی (رگ های خونی) بیش از آنچه که فکر می کنید، با هم ارتباط دارند.

 

یک بررسی جدید نشان داده است افرادی که گروه خونی AB دارند، 82 درصد بیشتر از سایر گروه های خونی دچار مشکلات حافظه مانند قدرت یادآوری، زبان صحبت کردن و تمرکز حواس می شوند.

یک تحقیق در سال 2012 توسط دانشگاه هاروارد نشان داد که همه گروه های خونی غیر از گروه خونی O ، در معرض خطر زیاد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی قرار دارند

محققان احتمال می دهند شاید یک علت این مشکل، تاثیر یک نوع پروتئین انعقادی خون به نام فاکتور انعقادی VIII (فاکتور انعقادی 8) باشد که برای بندآوردن خونریزی قسمت آسیب دیده ای از بدن، کیفیت جریان خون به سمت مغز را کاهش می دهد.

 

این فاکتور انعقادی، نوعی پروتئین موجود درخون است که به لخته شدن خون برای جلوگیری از خونریزی کمک می کند.

کاهش این فاکتور انعقادی باعث می شود خون به درستی منعقد نشود و افزایش آن نیز باعث لخته شدن بیش از حد و غیرطبیعی خون می شود.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/10/23

اینبار حرف آمار های نجومی از یک نوع مرگ در خیابان ها است اما چیزی جز اسید پاشی؛ اگر شما هم در خیابان ها رفت و آمد می کنید در معرض این موضوع قرار دارید!

چندی پیش معاون آموزش و فرهنگ ترافیک راهور فاتب با اشاره به اجرایی شدن طرح ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده با محوریت «ایست به احترام زندگی» در تقاطع‌های شهر تهران، آماری هولناک را منتشر کرد، اینکه 50 درصد فوتی‌های تهران عابران پیاده‌ هستند!

به گزارش «تبیان»، این روزها همه ما بارها از دوست و آشنا شنیده ایم خبر درگذشت افرادی که به هنگام عبور از عرض خیابان مورد اصابت خودرو قرار گرفته اند و در نهایت جان خود را از دست داده اند. این خبرهای از گوشه و کنار زمانی تراژیک تر شد که معاون آموزش و فرهنگ ترافیک راهور فاتب آمار اخیر را اعلام کرد، آماری که بر اساس آن 50 درصد فوتی‌های تهران عابران پیاده‌ بودند.

صحنه جنگی به نام خیابان های تهران

بچه  تهرانی هایی که از سالهای کودکی تا نوجوانی و همچنین جوانی را در خیابان ها و پیاده روهای تهران به رفت و آمد به مدرسه و دانشگاه و محیط های کارشان گذرانده اند، به خاطر می آورند که در سالهای نه چندان دور، وضعیت عبور از خیابان های شهر مانند این روزها نبود که به محض اینکه قصد عبور از خیابان  آن هم در مسیر خط کشی عابر پیاده و در زمان قرمز بودن چراغ را داشته باشی به ناگاه خودرو یا موتور سواری چنان از بغل گوشت بگذرد، که از ترس سر جا خشکت بزند!

نمی دانم دقیقا به چه دلیل اما آن روزها مثل امروز نبود که مردم چنان در خیابان ها پا روی پدال گاز بگذارند و به سمت عابران بیچاره پیاده نشانه بگیرند که انگار برخورد کردن با عابر مانند بازی های کامپیوتری امتیاز دارد!

 بله آن سالها اوضاع اینطور نبود، نمی دانم دقیقا به چه دلیل اما آن روزها مثل امروز نبود که مردم چنان در خیابان ها پا روی پدال گاز بگذارند و به سمت عابران بیچاره پیاده نشانه بگیرند که انگار برخورد کردن با عابر مانند بازی های کامپیوتری امتیاز دارد!

همه تنها به فکر خود هستندادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/10/22


( کل صفحات : 7 )    1   2   3   4   5   6   7   

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است