تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - مطالب اسفند 1393
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی


این روزها از آنجایی که پول خیلی عزیز و مردم خیلی کم حوصله شده اند، افراد ترجیح می دهند به جای خرید جنس، پول کادو بدهند، چون دیگر نیازی نیست دنبال خرید کادو بروند و به این فکر کنند آیا طرف از این هدیه خوشش می آید یا خیر. برخی دیگر نیز کادو را صرفا در طلا، کریستال، لباس و غیره می بینند. اما از آنجایی که کار ما فکر کردن به سلامتی شما عزیزان است، برای عید امسال پیشنهادهای جدیدی داریم. کمی زحمت و عشق می خواهد تا تشویق شوید هدیه هایی مفید را برای حفظ سلامتی عزیزانتان، به آنها کادو دهید.

خرید کفش ورزشی

کفش پیاده روی
راستش را بخواهید یک سالی می شود که من در فکر خرید یک جفت کفش پیاده روی خوب هستم تا یک دل سیر پیاده روی کنم. البته هر کسی زحمت بکشد و چنین کادویی به من بدهد، بی نهایت خوشحال خواهم شد. بدون شک افرادی مثل من نیز کم نیستند.


اگر امسال می خواهید یک هدیه ی متفاوت و مفید برای سلامتی عزیزانتان خریداری کنید، نیم نگاهی به کفش های پیاده روی که این روزها در رنگ های شاد و متنوع در بازار وجود دارند نیز بیاندازید.

 

دستگاه ورزشی
اگر بودجه اش را دارید می توانید به دستگاه های ورزشی نیز فکر کنید. دوچرخه ثابت، تردمیل و غیره که در بازار وجود دارند و هر روز مدل های جدیدی به آنها اضافه می شود، هدیه ای مناسب برای افرادی است که به سلامتی شان اهمیت می دهید.


می توانید بررسی کوچکی در خصوص کارایی این لوازم داشته باشید و بر حسب قدرت خریدتان، عید امسال تناسب اندام را به عزیزتان هدیه دهید.

 

ثبت نام در باشگاه ورزشی
اگر می خواهید به همسر، خواهر، برادر و نزدیکان تان یک هدیه ی ویژه بدهید، سری به نزدیک ترین باشگاه ورزشی محل زندگی یا کار وی بزنید و او را در کلاس ورزشی مورد علاقه اش ثبت نام کنید.

این روزها سی دی های متنوعی از ورزش هایی مانند ایروبیک، بدن سازی و غیره در بازار وجود دارد که با کمی جستجو می توانید بهترین آنها را انتخاب کرده و کادو بدهید


من خیلی ها را می شناسم که تمایل زیادی به باشگاه رفتن دارند، اما هنوز نمی توانند آن گام اول یعنی ثبت نام را بردارند و استارت را بزنند.


بدون شک شما هم در بین نزدیکانتان کسانی را دارید که نیاز به ورزش و تحرک بدنی بیشتری دارند. در نتیجه ثبت نام آنها در باشگاه یک هدیه ی ویژه و مناسبی خواهد بود.


البته مطمئن باشید اگر فرد مورد نظرتان از کادویتان خوشش نیاید، افراد دیگری هستند که مشتری آن خواهند بود.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/12/21


انجام برخی کارها روی مو و استفاده از برخی محصولات آرایشی بهداشتی مو مانند استفاده از رنگ موها، صاف کردن موها، فر، استفاده مکرر از سشوارهای داغ، اتوی مو و غیره می تواند باعث بروز و تشدید ریزش مو در خانم ها می شود.

ریزش مو

موها بخشی از زیبایی صورت را تشکیل می دهند. امروزه ریزش مو در بین آقایان مسئله کمابیش پذیرفته شده ای است و مردهای طاس، بدون مشکل خاصی در جامعه حضور دارند، اما این مسئله در مورد خانم ها کاملا متفاوت است.

 

برای یک زن، ریزش مو و خدای نکرده کچلی بسیار سخت و حتی یک کابوس است. خوشبختانه کچلی در بین مردها رایج تر از زن هاست، اما در هر حال خانم ها نیز دچار این مشکل می شوند.

 

دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد. در این مطلب به بررسی اجمالی علل ریزش مو در خانم ها می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

 

عوامل ریزش موقتی مو در خانم ها
ریزش موقتی مو بین سه تا چهار ماه طول می کشد و تمام پوست سر را درگیر می کند، یعنی اینکه موی تمام قسمت های سر شروع به ریزش می کند، نه تنها یک قسمت آن.


معمولا این ریزش مو با هر بار شانه زدن اتفاق می افتد، اما خیلی زود موها دوباره درمی آیند و کچلی ایجاد نمی شود.

این نوع ریزش مو اغلب به واسطه دلایلی مانند شوک روحی روانی، تغییرات هورمونی در اثر زایمان، سقط جنین، قطع مصرف داروهای ضدبارداری، هورمون درمانی در یائسگی، جراحی سنگین و بیهوشی طولانی مدت در جراحی بروز می کند.

اگر بعد از چند هفته، ریزش مویتان متوقف نشد و حتی بدتر شد، به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا علت اصلی این مشکل مشخص شود

دلایل ریزش دائمی مو در خانم هاادامه مطلب


نوع مطلب : مراقبت های مو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/12/21


آخه اگه دوستت نداشتم که بهت گیر نمی دادم» یک تعبیر شایع از عشق است که در فیلم های سینمایی هم زیاد به آن پرداخته شده است.

شک به همسر

«رفته بودیم خرید مثلاً، سرم به کار خودم بود، دنبال جنس مورد نظرم می گشتم، از مغازه که آمدیم بیرون همسرم دوباره شروع کرد: فروشنده را می شناختی؟ او تو رو می شناخت؟ چرا وقتی صحبت می کرد لبخند روی لبش بود؟ چرا به من نگفتی پول را بهش بدهم؟ و هزار تا سوال دیگه که چرا این اینجوری نگاهت کرد و اون اونجوری گفت و... خلاصه با این اوضاع عطای خرید را به لقایش بخشیدیم و برگشتیم خونه. اما از آنجا که هیچ وقت قضیه به همین جا ختم نمی شود به محض اینکه رسیدیم به خونه و من چند دقیقه رفتم لباس عوض کنم، همسرم بلافاصله کیفمو گشت، گوشیمو برداشت و شروع کرد به زیر و رو کردن تماس ها و پیامک ها.

مهمونی بریم، مهمون بیاد، مسافرت بریم، هر کاری بکنیم آخرش همینه. وقتی هم بهش اعتراض می کنم می گه دوستم داره، اونقدر که ... چی بگم. نمی فهمم این چه جور دوست داشتنه. من یه آدم مذهبی ام و خودم را نسبت به همسرم و خانواده ام متعهد می دونم. راستش کم کم دارم خسته می شم».
اشتباه نکنید! در این مقاله نمی خواهیم درباره این که چگونه باید با همسر شکاک و به اصطلاح عامیانه «بد دل» کنار آمد صحبت کنیم چرا که به قدر کافی در این باره بحث شده است. بلکه می خواهیم به کالبد شکافی ریشه « شکاکیت از روی عشق» بپردازیم. این عبارت عامیانه که «آخه اگه دوستت نداشتم که بهت گیر نمی دادم» یک تعبیر شایع از عشق است که در فیلم های سینمایی هم زیاد به آن پرداخته شده است.


برای تسهیل شناخت ریشه این نوع شک در ابتدا برخی از خصوصیات روانی شایع همسران شکاک را مورد بررسی قرار می دهیم:
اول: این افراد عزت نفس کمی دارند، به عبارت دیگر احساس خود ارزشمندی آن ها پایین است.
دوم: عصبی مزاج بودن، دمدمی بودن، اضطراب و بی ثباتی هیجانی معمولاً در این افراد بیشتر دیده می شود.
سوم: احساس کنترل کافی بر زندگی خود ندارند. آنها مدام نگران مالکیت بر متعلقات شان هستند.
چهارم: به شدت به همسر خود وابسته اند.
پنجم: در رابطه با همسر احساس بی کفایتی می کنند و می ترسند که به اندازه کافی برای همسرش خوب نباشند.
و ششم: اینکه سبک دلبستگی این گروه اضطرابی است یعنی مدام دلواپسند که نکند همسر، آن ها را ترک کند یا به اندازه کافی دوستشان نداشته باشد.

منشأ اصلی و واقعی شک و بد دلی نسبت به همسر، عشق به او نیست بلکه دست و پا زدن برای برقراری احساس امنیت روانی و به تعبیر دیگر عشق به خود و نگرانی برای خویشتن است

حالا بیایید این خصیصه ها را با هم جمع کنیم: عزت نفس کم، عصبی بودن، عدم احساس کنترل کافی بر زندگی، وابستگی به همسر، احساس بی کفایتی و سبک دلبستگی اضطرابی، به نظر شما نکته مشترکی که این خصیصه ها را به هم ربط می دهد چیست؟ به عبارت دیگر چه می شود که عزت نفس کافی در یک فرد شکل نمی گیرد؟ چه می شود که احساس کنترل ایجاد نمی شود؟ در چه شرایطی یکی از زوجین مدام نگران از دست دادن همسرش است؟
برای پیدا کردن نکته مشترک و ارائه پاسخی روشن تر به این سوالات خوب است به هرم سلسله مراتب نیازهای مازلو هم نگاهی بیندازیم. در این هرم نیازهای انسان از پایین به بالا رتبه بندی شده اند. یعنی نیازهای پایین تر نسبت به نیازهای بالایی خود ابتدایی تر به حساب می آیند به طوری که اگر یکی از نیازهای پایین تر  برآورده نشده باشد تأمین نیازهای بالایی نیز با مشکل مواجه خواهد شد.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/12/20


مواد غذایی و نوع تغذیه نقش موثری در سلامت بدن دارد. مصرف برخی مواد غذایی و بخصوص زیاده‌روی در آن به مرور به مسدود شدن رگ‌ها منجر می‌شود و مشکلات اساسی در گردش خون و ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی ایجاد می‌کند.

رگ

بدون شک خودتان نیز بهتر می‌دانید که یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در بین مردم جهان بیماری‌های قلبی عروقی است. در مقابل، مواد غذایی مفیدی نیز وجود دارد که به پاکسازی و تمیزی رگ‌ها کمک می‌کنند و گنجاندن آن‌ها در برنامه ی روزانه مانع از ابتلا به بیماری‌های گوناگون می‌شود. در این مطلب شما را با مواد غذایی تمیزکننده ی رگ‌ها بیشتر آشنا می کنیم.
نتایج برخی از پژوهش‌ها نشان می دهد که تصلب شرایین (گرفتگی رگ‌های خونی) یکی از بیماری‌های رایجی است که سالانه جان تعداد بیشماری از مردم را در سرتاسر جهان می‌گیرد.

این بیماری یکی از مشکلات پیچیده ای است که مناطقی از بدن مانند سیستم ایمنی و غیره را درگیر می‌کند. البته زمانیکه رگ‌ها دچار گرفتگی می‌شوند علاوه بر تصلب شرایین، مشکلات دیگری مانند پرفشاری خون و بیماری‌های قلبی نیز دامن فرد را می گیرد؛ در نتیجه یادتان باشد که داشتن تغذیه ی مناسب می‌تواند روش خوبی برای پیشگیری از این بیماری‌ها باشد.


سیر
سیر ماده ی غذایی شماره یک برای پاکسازی رگ‌ها محسوب می‌شود. اگر نمی‌خواهید رگ‌هایتان به این زودی‌ها دچار انسداد شود و مشکلات بعدی را به بار بیاورد سیر را در برنامه ی روزانه تان بگنجانید. چون این ماده ی غذایی حاوی خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی می‌باشد که می‌تواند با اثرات منفی رادیکال‌های آزاد مقابله کند. علاوه بر این، سیر باعث کاهش کلسترول بد خون شده و افزایش دهنده ی کلسترول خوب خون محسوب می‌شود. این خواص سیر باعث می‌شود که جریان خون در رگ‌ها به خوبی انجام شده و با فشار خون بالا مقابله شود.


جو دوسر
جو دو سر بویژه برای شروع یک روز سالم و با نشاط فوق العاده است. به خاطر اینکه باعث تحریک دستگاه گوارش شده و انرژی لازم را برای فعالیت‌های روزمره مهیا می‌سازد. فراموش نکنید که جو دوسر باعث کاهش چربی‌هایی می‌شود که به جداره ی رگ‌های خونی چسبیده اند. در نتیجه می‌تواند احتمال بروز تصلب شرایین و مشکلات قلبی را کاهش دهد.

سیب و سلامت قلب


سیب
نتایج بررسی‌های انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که سیب حاوی ترکیبی به نام پکتین است که نقش موثری در کاهش کلسترول دارد. زمانیکه کلسترول خون در حد نرمال باشد امکان گرفتگی رگ‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، سیب حاوی فلاونوئیدها است. این ترکیبات مغذی باعث کاهش 50 درصدی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود.

 

 

ماهی
ماهی‌های چرب منبع فوق العاده ی اسیدهای چرب امگا3 هستند. این اسیدهای چرب به «چربی‌های خوب» معروف هستند و بدن ما برای بهبود عملکرد دستگاه قلب و عروق و همچنین جلوگیری از گرفتگی رگ‌ها به آنها نیاز دارد. در بین ماهی‌های مختلف، ماهی آزاد، ماهی خال مخالی، تن و ساردین و غیره حاوی بیشترین میزان اسیدهای چرب امگا3 هستند.

سیر ماده ی غذایی شماره یک برای پاکسازی رگ‌ها محسوب می‌شود. اگر نمی‌خواهید رگ‌هایتان به این زودی‌ها دچار انسداد شود و مشکلات بعدی را به بار بیاورد سیر را در برنامه ی روزانه تان بگنجانید

زردچوبهادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/12/20


ژل گیاه آلوئه ورا یک ماده تسکین دهنده و زیباکننده پوست است که به شما کمک می کند پوستتان سالم و شاداب بماند و آسیب های آن ترمیم شود. وقتی برگ گیاه آلوئه ورا را از وسط تکه می کنیم، ماده لزج و ژلاتینی شکلی از آن خارج می شود که این ماده همان، ژل یا شیره آلوئه ورا می باشد.

ژل گیاه آلوئه ورا

یک نکته خوب در مورد ژل آلوئه ورا این است که هر فردی با هر نوع پوستی می تواند از آن استفاده کند، مانند افراد دارای پوست چرب، پوست خشک، پوست حساس و یا پوست طبیعی.


همچنین می توان از فرواده های مختلف تهیه شده از این گیاه استفاده کرد، مانند ژل کارخانه ای، روغن، شربت، خود گیاه، کرم، صابون و قرص.

 

فواید زیبایی آلوئه ورا
- خواص ضدالتهابی آلوئه ورا برای درمان لکه های پوستی، جوش و سایر مشکلات پوستی مفید است.


- بریدگی یا زخم کوچک پوستی، سوختگی پوست و دانه های پوستی با استفاده از آلوئه ورا به خوبی درمان می شوند.


- ژل گیاه آلوئه ورا از برگ های آن استخراج می شوند و وقتی به طور منظم روی پوست مالیده شوند، سلول های مرده پوست را نرم کرده و آنها را از بین می برند. لذا پوست را صاف و نرم می کند.


- آلوئه ورا بروز علائم پیری پوست مانند چین و چروک را عقب می اندازد.


- استفاده از آلوئه ورا و فراورده های آرایشی و بهداشتی تولیدشده از آن در هر فصلی از سال مفید است.


خواص خنک کننده آن با آبرسانی به پوست باعث خلاصی از شر آفتاب سوختگی در تابستان می شود. در فصل زمستان نیز با افزودن رطوبت به پوست، از خشکی پوست جلوگیری می کند.

 

حال طرز استفاده از ژل گیاه الوئه ورا را برای انواع پوست ها بیان می کنیم. همانطور که قبلا گفتیم، منظور از ژل همان ماده ژلاتینی شکل و لزجی است که با بریدن برگ این گیاه از آن خارج می شود.

اگر هم می خواهید از شر لک های پوست خود خلاص شوید، گلاب را با ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و 10 دقیقه روی پوست لک دار خود قرار دهید. سپس با آب سرد بشویید

برای پوست های نرمال و طبیعی
افرادی که پوست طبیعی و نرمالی دارند، می توانند بدون هیچ نگرانی از ژل گیاه آلوئه ورا استفاده کنند.


برای اینکه پوستتان سالم بماند، هر روز ترکیب زیر را به پوستتان بمالید. این ترکیب، پوست را صاف و نرم نگه می دارد.


- یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا با یک قاشق غذاخوری آرد نخود، یک قاشق مرباخوری پودر پوست پرتقال و مقداری ماست مخلوط کنید.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/12/19


( کل صفحات : 7 )    1   2   3   4   5   6   7   

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است