تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - مطالب تیر 1393
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی
پاسخ
مهارت ابراز وجود و تمرین برای دارا بودن آن را به شما پیشنهاد می کنیم. چه اینکه همه ما به ابراز وجود برای داشتن ارتباطی موفق و دفاع از حقوق و خواسته های منطقی نیاز داریم. در برقراری ارتباط با دیگران نکته ای که باید همیشه مدنظر باشد، احترام به حریم شخصی دیگران است، هر فردی برای خود حریمی دارد که فضای شخصی و محدوده قلمرو او را تشکیل می دهد و دوست ندارد کسی بدون اجازه وارد آن شود. احترام گذاشتن به حقوق خود و دیگران، ابراز احساسات و عقاید خود، عمل مدار بودن، پذیرفتن مسئولیت اعمال و تصمیم های خود، داشتن روحیه انعطاف پذیر، داشتن روابط سالم و صمیمانه با دیگران، اعتماد به نفس بالا و تن صدای محکم و استوار از خصوصیات یک فرد قاطع و دارای مهارت ابراز وجود است . افراد جرات مند به حقوق خود و دیگران احترام می گذارند و نمی گذارند دیگران از آنها سوءاستفاده کنند و درعین حال نیازهای دیگران را درک می کنند. بنابراین صادقانه افکار و احساسات خود را بیان می کنند. اما چگونه در شرایط مختلف رفتار و ارتباط جرات مندانه داشته باشیم :به عنوان مثال، در برابر درخواست غیر منطقی دیگران می توانیم اینگونه عکس العمل داشته باشیم:ای کاش می توانستم ماشینم را به شما بدهم(ارائه بازخورد مثبت) اما از چند هفته پیش برنامه ریزی کرده ایم که آخر هفته به مسافرت برویم (بیان دلیل رفتار)، متاسفم(اعلام تصمیم).دقت داشته باشید که در میان سه سبک ارتباط سلطه پذیر، پرخاشگر و جرات مند ، سومین سبک ، سبک سلامت محور است. در دو سبک اول افراد فاقد مهارت بودن و یا از خواسته خود می گذرند و یا آن را با رفتارهای خشن و ارتباط ناموفق مانند دعوا کردن ابراز می کنند . ابراز وجود یعنی :توانایی نه گفتن موقعی که می‌خواهید بگویید نه و گفتن آری هنگامی که می‌خواهیم تقاضای طرف مقابل را رد کنیم. ابراز وجود یعنی حمایت نمودن از حق و عقیده خود بدون اینکه به حق و عقیده دیگران تجاوزی شود. شما باید حقوق خود را بشناسید و برای کسب آن‌ ها ایستادگی کنید. همیشه پنج حق اساسی وجود دارد: تا زمانی که مزاحم کسی نباشید حق هر کاری را دارید. حق دارید ارزش و مقام خود را با ابراز وجود حفظ کنید. حق دارید از دیگران تقاضا کنید و آن‌ ها نیز حق دارند به شما بگویند نه. باید بدانید که در رابطه با دیگران مرزهایی وجود که حقوق افراد در آنها کاملا مشخص نیست اما شما همیشه این حق را دارید که مسئله را با شخص مربوطه بحث قرار دهید و آن را روشن کنید. برای دفاع از خود روی پای خود به عبارتی سر پا بایستید و حرفتان را بزنید.


ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/04/31


هر وقت شوهرم به من کم محلی می کند ، گرفتار یک رابطه پنهانی می شوم و همین باعث شده است از نظر روحی آسیب ببینم.

اگر دوستی از شما این سوال را بپرسد ، چگونه به او پاسخ می دهید؟

(در قسمت نظرات با ما همراه باشید)

دوستی

 من 24سالمه و از آغاز زندگی مشترکم 5سال میگذره ویه دخترکوچولوی 2.5ساله هم دارم. ازدواجم اتفاقی صورت گرفت و من به دلیل سن کمم و بی تجربگیم واسه انتخاب همسرم تفکرکافی نکردم.بعد که وارد دوران نامزدی وبعدش هم عروسی شدم به این نتیجه رسیدم که زود ازدواج کردم وموقعیتهای خوب زیادی رو ازدست دادم.شوهرم 3سال ازمن بزرگتره ودوستم داره اما مشکلش این بود که درکم نمیکردو زود عصبانی میشد.

 این تفکراتم ومشکل شوهرم باعث شد تو دوران نامزدیم بلغزم و با پسرداییم که تو دوران مجردی دوستش داشتم رابطه تلفنی داشته بشم.

فکرطلاق چند باری تو دوران نامزدی به سرم زد اما به خاطر آبروی خانوادم منصرف شدم چون بیشتر دوران نامزدیمون بحث وجدل بود.بعد از عروسیم هم بحثها ادامه داشت ومن فقط به دلیل اینکه کمبود محبت داشتم و دوست داشتم کسی بهم محبت کنه چند باردیگه باچند نفر رابطه تلفنی ودرحد قراره یکی دو باره داشتم.که بعد از مدتی پشیمون شدم و خواستم زندگیم رو درست کنم.

از کارهای گذشته خودم به شدت پشیمونم وبه این فکرمیکنم که چرامحبت گدایی میکردم و دوست دارم جبرانش کنم اما نمیتونم تایه بحثی پیش میادوازشوهرم ناراحت میشم دوباره فکرم منحرف میشه

با اومدن دخترم اوضاع تا یه مدت خوب شد تا اینکه این اواخر بامرد متاهلی دوست شدم که به خاطر درخواست نامشروعی که ازم داشت ،دوستیمون تموم شد، اما متاسفانه من تو این جریان خیلی داغون شدم.الان مشکلم اینه که به دلیل مشکلات زندگیم زود عصبانی میشم.از کارهای گذشته خودم به شدت پشیمونم و به این فکرمیکنم که چرامحبت گدایی میکردم و دوست دارم جبرانش کنم اما نمیتونم تا یه بحثی پیش میاد و ازشوهرم ناراحت میشم دوباره فکرم منحرف میشه.خیلی گریه میکنم و داغون شدم.

میخوام ارادم رو قوی کنم و زندگیم رو درست کنم اما نمی تونم. تو این وضعیت شرایط مالیمونم سخت شده. تورو خدا راه جلوم بزارید و کمکم کنید.چطوری میتونم عاشق شوهرم بشم و بدیهاش رو نبینم؟
نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/04/31


بادام خواص بی‌شماری دارد، سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هاست و بخشی از تغذیه‌ی سالم را تشکیل می‌دهد. در این مطلب کوتاه به 6 واقعیت در مورد بادام می‌پردازیم. لطفاً با ما باشید.

بادام

 

چند وقت پیش مطلبی خواندم مبنی بر اینکه بادام جزو چندین ماده‌ی غذایی است که به تدریج در حال ناپدید شدن هستند؛ یعنی اینکه درختان بادام خشک‌شده و شاید سالیان بعد دیگر خبری از بادام نباشد. البته نمی‌دانم این مطلب چقدر صحت داشته باشد و یا چندین سال طول می‌کشد تا بادام به تاریخ بپیوندد اما حالا که این ماده‌ی غذایی هنوز در دسترس قرار دارد بهتر است تا می‌شود از آن استفاده کنید.

 

باید بدانید که بادام خواص بی‌شماری دارد، سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هاست و بخشی از تغذیه‌ی سالم را تشکیل می‌دهد. در این مطلب کوتاه به 6 واقعیت در مورد بادام می‌پردازیم. لطفاً با ما باشید.

 

بادام باعث چاقی نمی‌شود

بر خلاف باورهای رایج بادام باعث چاقی نمی‌شود. بر خلاف تصور عموم بادام و کلاً تمام میوه‌های صدفی باعث چاقی نمی‌شوند. مغزهای روغنی مانند بادام و پسته و غیره با وجود اینکه حاوی چربی هستند اما درعین‌حال احساس سیری طولانی مدتی ایجاد و جذب چربی‌های زیاد را مهار می‌کنند.

 

بادام برای گیاه‌خواران

بادام سرشار از کلسیم، منیزیم و فیبر است و یکی از منابع پروتئین محسوب می‌شود. به همین دلیل می‌تواند برای افرادی که از محصولات حیوانی مانند گوشت و غیره تغذیه نمی‌کنند مناسب باشد. توصیه می‌کنیم گیاه‌خواران حتماً بادام را در برنامه‌ی غذایی خود داشته باشند.

 

بادام خام یا بو داده؟

توجه داشته باشید که بادام خام بهتر از بادام بو داده است. برای بو دادن بادام معمولاً از چربی‌های مضر استفاده می‌شود. به همین دلیل بهتر است از بادام خام استفاده کنید تا از چربی و نمک زیاد دور باشید.

بادام سرشار از کلسیم، منیزیم و فیبر است و یکی از منابع پروتئین محسوب می‌شود

بادام تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن

بادام حاوی مواد مغذی و خواص آنتی‌اکسیدانی بالایی دارد. یک مشت بادام به اندازه‌ی یک پیاله بروکلی یا چای سبز آنتی‌اکسیدان پولی فنول به بدن می‌رساند.

 

بهتر است بادام را با پوست بخورید

پوست نازک بادام سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی است. این بخش از بادام خواص ضدویروسی و ضدالتهابی فوق‌العاده‌ای دارد. توصیه می‌کنیم بادام را با پوست نازک آن میل کنید.

 

درخت بادام و درخت آلو از یک خانواده‌اند

بادام میوه‌ی درخت بادام است که هم خانواده‌ی درخت آلو و درخت‌های میوه‌های هسته‌دار می‌باشد. در واقع بادام هم خانواده‌ی هلو، گیلاس و آلو است.

نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/04/30


برخی از افراد این کمبود لاکتاز را با حساسیت به شیر اشتباه می‌گیرند. در حالی کمبود لاکتاز یک مشکل گوارشی و حساسیت به شیر واکنشی از سیستم ایمنی است.

عدم تحمل لاکتوز

 

حتماً شما هم در اطرافیان خود افرادی را می‌شناسید که با خوردن شیر و لبنیات دچار دل درد می‌شوند، نفخ می‌کنند و یا دچار تهوع، اسهال و دل‌پیچه‌ی شدید می‌شوند و وقتی از آن‌ها علت این وضعیت را می‌پرسید می‌گویند: من دچار لاکتاز دفیشنسی یا عدم تحمل لاکتوز هستم.

 

بهتراست صحبتمان را این‌گونه شروع کنیم:

لاکتوز نوعی قند است که در شیر و فراورده‌های شیری وجود دارد. در روده باریک، در حقیقت در لبه پرزهای سلول‌های روده باریک که مهم‌ترین محل برای هضم و جذب مواد غذایی است، آنزیمی به نام لاکتاز تولید می‌شود که مسئول شکستن لاکتوز به قندهای قابل‌جذب تشکیل‌دهنده آن یعنی همان گلوکز و گالاکتوز است. سپس این قندهای حاصل از شکست لاکتوز به راحتی به داخل جریان خون جذب می‌شوند .

حالا فکرش را بکنید سطح آنزیم لاکتاز در روده فردی کمتر از آنی باشد که بتواند تمام لاکتوز غذا را تجزیه کرده و به قندهای قابل‌جذب بشکند. در این صورت این فرد را مبتلا به کمبود لاکتاز یا همان Lactase Deficiency می‌گویند. پس در این شرایط لاکتوز جذب نمی‌شود و آنچه نتیجه می‌شود سوء جذب لاکتوز یا همان Lactase Malabsorbtion است. لاکتوز جذب نشده از روده کوچک روانه روده بزرگ می‌شود. با ورود لاکتوز به روده بزرگ باکتری‌های موجود در روده بزرگ لاکتوزهای هضم نشده را می‌شکنند و محیطی آبکی و حجم زیادی از گاز را تولید می‌کنند. پس نتیجه این وضعیت تجمع گاز و احساس نفخ، اسهال و شکم درد خواهد بود.

مغزها و مخصوصاً بادام در هر واحد حاوی 100 میلی‌گرم کلسیم‌اند. فکرش را بکنید!

با خوردن 6 عدد بادام 100 میلی‌گرم کلسیم به دست می‌آورید. معامله‌ی بدی نیست

ذکر این نکته ضروری است که بدانید برخی از افراد این کمبود لاکتاز را با حساسیت به شیر اشتباه می‌گیرند. در حالی کمبود لاکتاز یک مشکل گوارشی و حساسیت به شیر واکنشی از سیستم ایمنی است. از طرفی مصرف شیر توسط کسی که به شیر حساسیت دارد می‌تواند تهدیدکننده زندگی باشد درحالی‌که مبتلایان به عدم تحمل لاکتوز معمولاً می‌توانند مقداری شیر را تحمل کنند. یک تفاوت دیگر بین این دو بیماری آن است که حساسیت به شیر معمولاً در طی سال اول زندگی تظاهر می‌کند درحالی‌که کمبود لاکتاز معمولاً در بزرگسالی شروع می‌شود.


ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/04/30
امام علی

فضایل امیر مومنان صلوات الله علیه بیش از هر کس دیگری که در کنار پیامبر صلی الله علیه و آله زیسته است، می‌درخشد و ما چه به شهادت تاریخ و چه به شهادت برهان های محکم دینی، او را برترین فرد پس از رسول خدا می‌دانیم. این شناخت و ارادت که ما به آن حضرت داریم، حاصل زحمات علماء در طی قرون متمادی است؛ اما از این نکته نباید غافل بود که فاصله زمانی و مکانی ما با امیرمومنان صلوات الله علیه نیز مزید این امر است. به عبارت دیگر، این ادعای سختی است که "اگر در کنار حضرت امیر صلوات الله علیه می‌بودیم، جزو یاران وفادار آن حضرت می‌شدیم".

 

نمی از دریای فضایل مولا

شیخ عباس قمی آنجا که درباره فضایل امیرالمومنین صلوات الله علیه دست به قلم می‌شود، در کتاب منتهی الآمال می‌نویسد که "جرأت نبود که قلم بر دست گیرم و در این باب چیزی نویسم لیکن چون حضرت امیر المومنین صلوات الله علیه معدن کرم و فتوت است، رجاء واثق آن است که بر من ببخشاید و این مختصر خدمت را قبول فرماید".

سپس در فضایل آن حضرت مطالبی می‌نویسد که ما سر فصل آن ها را می‌آوریم:

وجه اول – جهاد و شجاعت او در میدان های نبرد.

وجه دوم- او داناترین مردم بود.

وجه سوم – دلالت آیه تطهیر و آیه مباهله بر عظمت آن جناب.

وجه چهارم – کثرت جود و سخاوت.

وجه پنجم – کثرت زهد آن جناب.

وجه ششم – او عابدترین مردم بود.

وجه هفتم – او بردبارترین و عفو کننده ترین مردمان بود.

وجه هشتم – حسن خلق و شکفته روئی آن حضرت.

وجه نهم – پیشقدم ترین مردم در ایمان به خدا و رسول.

وجه دهم – فصیح ترین گویندگان.

وجه یازدهم – صاحب معجزات.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/04/29


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است