تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - مطالب مرداد 1393
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی
برای نارسایی کلیه توصیه های زیر مفید به نظر می رسد: اگر کم اشتها شده اید، بهتر است تعداد وعده‌های غذای مصرف روزانه ایشان افزایش و حجم هر وعده کاهش دهید. 2- مصرف نمک باید محدود شود. در ضمن باید از مصرف غذاهای پرنمک مانند خیارشور، رب گوجه‌فرنگی، انواع سس و مانند اینها نیز اجتناب کرد. 3- مصرف قند و شکر و غذاهای حاوی آنها باید بسیار محدود شود. 4- نان مصرفی باید کم‌نمک و تهیه شده از آردهای سبوس‌دار باشد، مثل نان سنگک و نان جو. 5- حبوبات (مانند نخود، عدس، لوبیا) حاوی مقدار زیادی پتانسیم هستند و بهتر است به شکل محدود مصرف شوند. 6- سیب‌زمینی حاوی مقدار زیادی پتاسیم است و برای مصرف آن باید پوست آن از قبل گرفته و به مدت چند ساعت در آب خیسانده شود تا مقدار پتاسیم موجود در آن کاهش یابد. 7-سبزی‌ها و میوه‌ها حاوی مقدار زیادی پتاسیم هستند اما به دلیل دارا بودن بسیاری از مواد مغذی ضروری برای بدن، باید به مقدار متعادل از انواع کم‌پتاسیم آنها استفاده کرد. میوه‌های کم‌پتاسیم: سیب‌، نارنگی، لیمو، گریپ‌فروت، انگور، گیلاس، توت‌فرنگی، هلو، آناناس، هندوانه، تمشک، زغال‌اخته. میوه‌های پرپتاسیم: موز، خرما، پرتقال، کیوی، گلابی، آلو، شلیل، زردآلو، طالبی، گرمک، خربزه، میوه‌های خشک. سبزی‌های کم‌پتاسیم: خیار، جوانه حبوبات، کاهو، کلم، گل‌کلم، کلم بروکلی، پیاز، لوبیاسبز، فلفل سبز، کدو سبز، بادنجان، شلغم، هویج، تربچه، ریواس، قارچ. سبزی‌های پرپتاسیم: گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، چغندر، بامیه، کدوحلوایی، فلفل تند. نکته: پختن سبزی‌ها سبب بالا رفتن مقدار پتاسیم قابل جذب آنها می‌شود. بنابراین بهتر است سبزی‌ها به شکل خام مصرف شوند.با آرزوی سلامت
نوع مطلب : تغذیه افراد سالم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/05/30


درباره شغل خانه داری، همواره مباحث و گفتگوهای متعددی وجود داشته است. مباحثی که برخی از آنها نسبت به انجام این شغل توسط خانم ها، انتقادات مختلفی را مطرح کرده اند و برخی هم به دفاع از آن پرداخته اند. در این نوشتار قصد داریم تا از منظری متفاوت تر به این مقوله نگاه کنیم.

خانه

خانه داری شغلی است که با سختی ها و دشواری هایی همراه است. اما در کنار این سختیها، فواید و نکات ارزنده ای هم وجود دارد.

اغلب خانم های خانه دار، افرادی هستند که در خانه پدری مسئولیتی نداشته اند. همین امر موجب می شود تا وقتی این افراد در موقعیتی قرار می گیرند که باید کارهای خانه خویش را انجام دهند، به نوعی با نفس خویش جهاد می کنند. چرا که اصولا خاصیت نفس آدمی این است که همواره تصور کند که شانی بالاتر از این دارد که بخواهد کارهای پیش پا افتاده و سطحی را انجام دهد. معمولا این موقعیت که کارگری در خانه باشد و همه امور به او سپرده شود، لذت بخش است و احساس خوبی برای انسان ایجاد می کند.

همین امر موجب می شود تا به این نتیجه برسیم که انجام کارهای خانه، در برخی مواقع به گونه ای که موجب ایجاد مانعی برای غرور و تکبر می شود و این نکته را به انسان یادآوری می کند که محور جهان هستی نیست که قرار باشد همه در خدمت او باشند.بنابراین بهتر است در برابر انجام کارهای منزل اینگونه فکر کنیم که با تعداد زیادی کار مواجه هستیم و کافیست نیت خود را در جهت کسب رضای خداوند خالص کنیم و برای شکستن منیت ها و خودخواهی ها، به دنبال تعالی روحمان باشیم.

نکته دیگری که می توان بدان اشاره کرد این است که به آنچه بزرگان دین ما در متون روایت و احادیث بیان کرده اند، توجه داشته باشیم. روایاتی با این مضمون که اگر خانمی به انجام امور خانه داری بپردازد و نیت او خالص باشد، نظر لطف خداوند شامل او می شود و هر کس که خدا به او نظر کند از عذاب به دور است.(1)ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/05/30
حساسیت های خانمتان و خانواده تان را شناسایی کنید و به اطلاع همدیگر برسانید تا در تعاملاتشان با یکدیگر این حساسیت ها را در نظر داشته و مراعات یکدیگر را بکنند.

تنظیم: گل محمدی - مرکز مشاوره
اختلاف عروس و مادر شوهر

 حدود 2 سال هست ازدواج کردم الان از زندگیم راضی نیستم بین خانومم و خانواده ام اختلاف افتاده هر از گاهی بحث و جدل بین خودم و همسرم هست فکر میکنم کنترل روی زندگی ندارم. برای بهتر شدن این روابط باید چکار کرد.؟

لازم است که شما به عنوان مرد مدیریت خوبی داشته باشید. ولی  در زمینه اصلاح رابطه همسرتان با خانواده تان دو توصیه جدی دارم:

1- معاشرتها را خیلی زیاد کنترل کنید. مثلا اگر می بینید ارتباط زیاد ایجاد کننده تنش و مشکل میان طرفین می شود این رابطه را خیلی کم کنید مثلا شما خودتان بر حسب وظیفه و مسئولیتی که یک فرزند دارد مکررا با خانواده تان رابطه داشته باشید ولی ضرورتی ندارد که همسرتان در همه این سرکشی ها با شما همراه شود. کم کردن این روابط شاید از تنشها بکاهد.

2- حساسیتهای همسرتان را بشناسید و به طریقی خانواده خودتان را مطلع کنید تا قدری در رفتار خودشان اصلاحاتی ایجاد کنند و از شدت مشکلات کاسته شود.

 3- حساسیتهای خانواده خودتان را هم بشناسید و به اطلاع همسرتان برسانید تا در تعامل شان با خانواده شما بیشتر رعایت کنند.

 همیشه در غیاب خانواده حق را به همسرتان دهید تا ایشان تصور نکند که شما وی را تنها رها کرده اید. به هر حال اختلافات ارتباطی ایجاد می شود. خودتان هم برخی از مشکلات رفتاری و .... را در غیاب همسرتان به خانواده تان تذکر دهید وقتی دایما از همسرتان بدگویی می کنند منطقی واکنش داده و دلیل بیاورید و البته ناپختگی و کم تجربگی همسرتان را هم مطرح کنید و از آنها بخواهید که به خاطر حفظ آرامش خودتان هم که شده بیشتر ملاحظه کنند و مراعات نمایند.
همیشه در غیاب خانواده حق را به همسرتان دهید تا ایشان تصور نکند که شما وی را تنها رها کرده اید.

ضمنا در مواقع مقتضی هر در برابر همسرتان و هم خانواده با رعایت احترام واکنش جدی نشان دهید. مثلا وقتی می بینید واکنشهای منفی را شروع کردند خیلی جدی ولی محترمانه واکنش دهید مثلا بگویید: این طرز واکنش برای افرادی بالغ واقعا بعید است. تصور می کنم بهتر است این قایله را تمام کنید و سپس به اتفاق همسرتان موقعیت را ترک کنید ولی اصلا قهر نکنید بلکه در دفعات آتی ارتباط معمولی با طرفین داشته باشید. 
نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/05/29

شخصیت هایی غیر واقعی در شبکه های اجتماعی


فقط کافی است یکی از نرم افزارهای ارتباطی را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید تا خیلی راحت تر از قبل با دوستان و اطرافیانتان در ارتباط باشید. چون اکثر آنها هم از این نرم افزارها استفاده می کنند.

شبکه های اجتماعی

مدتی است شبکه های اجتماعی مخصوصا بعضی از نرم افزارهای ارتباطی مثل وایبر و واتس آپ و... به قدری وسیع شده است که یا آدم ها در حال کار با این نرم افزارها هستند و یا اینکه دارند درموردش صحبت می کنند.

جدای از فضای خصوصی که برای هریک از کاربران وجود دارد مدتی است در شبکه های اجتماعی مخصوصا در چند نرم افزار خاص مثل وایبر و واتس آپ گروه هایی که با تعدادی از دوستان، اقوام, همکاران و... شکل می گیرد زیاد شده است که هم کاربردهای درستی دارد و هم کاربردهای غلط.

 

در اینجا با استفاده های درست و غلط از این نرم افزارها کار نداریم. روابط جدیدی را مرور میکنیم که حتما شما هم تجربه کرده اید. روابطی که از کاربران شبکه های اجتماعی شخصیت های جدیدی می سازد. شخصیت هایی که گاهی اوقات کاملا متفاوت از شخصیت واقعی فرد است.این روزها خیلی ها مخصوصا نوجوان ها و جوان ها ترجیح می دهند ارتباطات خود را در فضای مجازی و در این گروه ها خلاصه کنند.

بعضی ها برای هر پیامی جوابی دارند و سریع عکس العمل نشان میدهند اما در عالم واقع برای شنیدن هر کلمه حرف از زبانشان باید کلی التماسشان کنیم

کسانی که در یک نرم افزار ارتباطی هم گروه شده اند و هر لحظه با پیام های مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند، اما همین آدم ها را وقتی در یک مهمانی فامیلی یا یک جمع دوستانه کنار هم جمع کنیم شاید حرف زیادی برای گفتن نداشته باشند و دوست دارند هرچه زودتر مهمانی تمام شود تا به کارهای شخصی شان برسند.

ممکن است شما آدم خجالتی ای باشید که در یک گفتگوی مجازی چیز دیگری از خود نشان می دهید. هستند کسانی که برخلاف اینکه در مهمانی ها و جمع های فامیلی بیشتر سکوت می کنند و حرفی برای گفتن ندارند، اما مثلا در گروه فامیلی وایبر به حدی فعال اند که احساس میکنید با فرد دیگری روبه رو هستید.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/05/29
چند راه وجود دارد که شما می توانید با انجام آنها تا حدی باعث افزایش ترشح هورمون رشد شوید: (که در صورت بسته نشدن صفحات رشد استخوانی، می تواند مفید باشد)1-خواب کافی و منظم باعث افزایش مقدار هورمون رشد در طول روز می شود.2- به جای اینکه سه وعده غذایی و در هر وعده مقدار زیادی غذا مصرف کنید ،سعی نمایید وعده هایی غذایی خود را به شش وعده غذایی برسانید تا در هر وعده مقدار کمتری غذا مصرف کنید، زیرا مصرف زیاد مواد غذایی که دارای اندیس گلیسمی بالا ( قند بالا ) هستند، بدن را وادار می کند که مقدار انسولین بیشتری ترشح نماید. این مسئله نه تنها منجر به ذخیره چربی اضافی در بدن می شود، بلکه ممکن است جریان هورمون رشد را در بدن متوقف کند. به این نکته مهم اشاره می کنیم که مصرف غذاهای حاوی قند کمتر، از آزاد شدن انسولین جلوگیری خواهد کرد. ورزش کردن ، خواب کافی، تغذیه صحیح و کاهش استرس ، نه تنها شما را سالم تر نگه می دارد، بلکه غده هیپوفیز قدامی را برای انجام وظایف خویش که یکی از آنها ترشح هورمون رشد است، تشویق می کند.3- انجام ورزش های کششی روزمره مثل نرمش های روزانه، تاثیر مستقیمی بر روی ترشح هورمون رشد دارند.مقدار و دفعات ترشح هورمون رشد با فعالیت ورزشی شدید مرتبط می باشد. بعد از فعالیت ورزشی شدید هورمون رشد بیشتری در بدن آزاد می شود. برای اینکه شما بیشترین بهره را از فعالیت ورزشی بدست آورید، باید مطمئن باشید که مدت و شدت فعالیت ورزشی شما برای ایجاد پاسخ مناسب ( تحریک هیپوفیز قدامی برای ترشح هورمون رشد ) کافی است. ورزش های بی هوازی شدید و پیاده روی به مدت حداقل30-20 دقیقه باید انجام شود. ورزش های کششی خاصی وجود دارد که ممکن است تا حدی باعث آزاد شدن هورمون رشد شوند. با انجام حرکات کششی که مستلزم کار گروهی ماهیچه ها می باشد، شدت فعالیت ورزشی بالا می رود و به دنبال آن غده هیپوفیز قدامی مجبور می شود که هورمون رشد بیشتری آزاد نماید. شرکت در فعالیت های ورزشی هوازی شدید نیز می تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد شود.4-بیشترین مقدار هورمون رشد در دو ساعت اولیه خواب ترشح می شود. هرگز دو ساعت قبل از خواب وعده غذایی سنگین ( حاوی مقادیر زیاد مواد غذایی ) مصرف نکنید، زیرا نیاز به انسولین بالا بعد از مصرف زیاد مواد غذایی، از آزاد شدن هورمون رشد به مقدار زیاد جلوگیری می کند. در نتیجه بدن نمی تواند از فواید استراحت بهره مند شود.5- مصرف لبنیات سه واحد در روز. هر واحد می تواند 1 لیوان شیر یا 1 لیوان ماست یا 2 لیوان دوغ باشد. (مثلا روزانه 2 لیوان شیر و یک لیوان ماست بخورید). توصیه برای افزایش قد، مصرف روزانه 150 گرم گوشت ، نصف تا 1 لیوان حبوبات پخته ، 2 تا 3 لیوان شیر و لبنیات دیگر به همراه سبزیجات فراوان است. کسانی که می خواهند قد بلند تری داشته باشند هفته ای یکبار جگر و دو بار غذای دریایی میل کنند و هر روز چند عدد ، بادام ، بادام زمینی و گردو بخورند .غذاهای دریایی مثل ماهی ، میگو ، جگر و دانه های روغنی حاوی املاح زیادی هستند و فوائد بسیاری برای نوجوانان دارند. در میان مواد مغذی مصرف به اندازه ی پروتئین ها و املاح بسیار اهمیت دارد. یک نوجوان باید پروتئین مورد نیازش را هر روز و به خصوص چند مرحله در طول روز دریافت کند. بهتر است پروتئین مصرفی از منابع پروتئین حیوانی باشد مثل گوشت گوسفند و گاو ، مرغ و ماهی ، تخم مرغ و شیر. در میان املاحی که برای رشد قدی لازم اند کلسیم، فسفر ، منیزیم ، روی و فلوئور از اهمیت ویژه برخوردار هستند. منابع کلسیم: لبنیات مثل شیر ، ماست ، پنیر است . فسفر و منیزیم در گوشت و دیگر منابع پروتئین و حبوبات فراوان است. فلوئور نیز در آب موجود است . موفق باشید.
نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/05/28


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است