تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - مطالب شهریور 1393
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی
نشخوارهای ذهنی و وسواس فکری زمانی که به کاهش تمرکز یک فرد منجر می شود معمولا نیاز به روش های دارویی دارد و باید تحت نظر روان پزشک هم قرار بگیرد. اما در اینجا راهکارهایی رفتاری را به شما ارائه می دهیم امید است که با تکرار و تمرین در این خصوص بتوانید وسواس ذهنی را در خود کاهش دهید. برای شروع به فكرهایتان بیشتر توجه كنید، بدون اینكه بخواهید آنها را شناسایی كنید. در واقع شما باید به عنوان فردی جدا از خودتان به توجه به افكارتان ادامه دهید. خوب متوجه باشید که فراوانی چه نوع افکاری بیشتر است. چه محتوایی بیشتر در ذهن شما تکرار می شود. در چه مواقعی این افکار افزایش می یابد و ... پس از یک هفته از این خودآگاهی باید تلاش کنید افکار تکرار شونده و وسواس گونه را متوقف کنید. چرا که بهترین راهکار برای وسواس بی توجهی به تکانه های وسواسی است. هرچه این تکانه ها بیشتر توجه ما را جلب کند گسترش بیشتری خواهد یافت. بنابراین در این لحظات باید با فرمان ایست فرمان توقف بدهید و مسلما باید ذهن خو د را نیز به موضوع دیگری معطوف سازید و یا تغییر موقعیت دهید تا این توقف فکر موفق تر عمل کند. اگر فرمان توقف کارساز نیست کش نازکی را دور مچ دست خود بندید. هرگاه افکار وسواس به سراغ شما آمد، با کشیدن کش و رها کردن آن روی دستتان و ایجاد درد مختصری روی مچ خود، از آن فکر رهایی خواهید یافت. موقعیت هایی که زمینه بهتری را برای وسواس فکری فراهم می کند مانند شرایط استرس زا، تنهایی و ... باید حتی المقدور کاهش یابد و با فعالیت های مختلف از بین برود. با خودتان عهد ببندید و برنامه‏ ریزی کنید که زمان فکر کردن درباره موضوع وسواس، ساعت خاصی باشد (مثلاً 5/4 تا 5 بعدازظهر) و در طول روز هرگاه اوهام و افکار وارد ذهنتان شد، به خودتان بگویید زمان فکر کردن فلان ساعت مقرر است و در زمان مقرّر نیز مدتی را به فکر کردن درباره آن موضوع اختصاص دهید و ذهنتان را به آن مشغول سازید تا این که در طول روز و به طور پراکنده، ذهنتان مشغول آن نباشد. ضمنا آن زمان اختصاصی را به تدریج در طی (مثلاً 30 روز) روزی یک دقیقه کم کنید تا به صفر برسد. اگر افکار تکرار شونده محتوایی منفی دارد باید در این مواقع افکار مثبتی را هم جایگزین کنید. اگرچه در ابتدا باورهای شما ممکن است با افکار جایگزین تطابق نداشته باشد اما ناهشیار شما پذیرای تکرارهاست و هر تکراری می تواند به باور تبدیل شود. وقتی جایگزین مناسب وجود داشته و سپس ذهن موضوع مورد نظر را رها کند رویه ذهنی شما به تدریج می تواند تغییر کند. در واقع ذهن شما نیاز به خانه تکانی دارد . شلوغی زیاد اطلاعات را در هم و برهم کرده و جایی برای ورود اطلاعات جدید و یا ماندگاری آنها ندارد به همین دلیل تمرکز شما کم می شود . پس باید ورودی افکار خو درا مورد بررسی قرار دهید خیلی زود موارد بی اهمیت را کنار بگذارید و به آنها بی توجه باشید. برای انجام کارها زمان تعیین کنید. این زمان باید کمتر از زمانی باشد که در حال حاضر برای انجام آن امر صرف می کنید و خود را مجبور کنید تا در دامنه زمانی تعیین شده به انجام آن بپردازید. در قبال عدم انجام کار در زمان تعیین شده برای خود یک برنامه تنبیهی یا جریمه در نظر بگیرید. کمال گرایی را کنار بگذارید. طولانی شدن زمان انجام وظایف در افراد مبتلا به وسواس به دلیل کمال گرایی و ریزبینی زیاد است. با ایجاد سرعت بیشتر خود را عادت دهید تا این دقت زیاد را تعدیل کنید و خطاپذیری را در خود افزایش دهید. تمرین هایی را برای افزایش تمرکز ارائه می دهیم.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اعتیاد، مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/06/26


فردی که رابطه نامشروع داشته، ترجیح می دهد این مسئله را به سادگی پشت سر بگذارد. آرزو دارد که همسرش به سادگی مسأله را "فراموش کند".

خیانت

افشای روابط گذشته، اغلب زوجین را بسیار آشفته می کند .مهم این است که فردی که در گذشته روابطی داشته است، به صورت متعهدانه برای تقویت رابطه فعلی کار کند و درگیر هیچ رابطه و اعمال اضافی نشود.تحقیقات درباره تأثیر روابط و اعمال نامشروع بر روابط متعهدانه نشان می دهد که بیشتر افراد ،کشف یک رابطه نامشروع توسط همسرشان را یک حادثه فاجعه آمیز تلقی می کنند. برای مثال زوجینی که یک رابطه نامشروع را کشف می کنند فوراً اقدام به طلاق و جدایی می کنند. در حالیکه گاهی می توان زندگی را حفظ کرد.

 

مدیریت بحران بعد از کشف یک رابطه نامشروع

بعضی افراد وقتی متوجه پیمان شکنی همسرشان می شوند واکنش دردآوری نشان می دهند؛ برای مثال بی نهایت افسرده می شوند، طغیان می کنند و مشکلاتی در خواب دارند. این مجموعه رویدادها باعث می شود که شخص از این که می بیند عملکرد هر روزه او کاملا با مشکل روبرو شده به شدت احساس آشفتگی بکند. این واکنش ( استرس شدید) اغلب برای شخص مشکل ایجاد می کند.  واکنش بعضی افراد نسبت به کشف رابطه نامشروع به قدری افراطی است که مشابه اختلال استرس پس از فاجعه است. افراد ممکن است ذهنیت کنجکاوی راجع به رابطه جنسی همسرشان با شخص دیگری داشته باشند، مشکل است که به چیز دیگری فکر کنند ، و از نظر روحی و روانی بی حس و حال هستند.ادامه مطلب


نوع مطلب : راهنمای زندگی زناشویی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/06/26


امروزه در مقایسه با گذشته مردم بخش زیادی از ساعات عمر خود را در طول روز در فضاهای سرپوشیده ای مانند محیط های کار و فعالیت می گذرانند. بنابراین امکان ورود نور مناسب روز به این فضاهای بسته و بهره گیری کاربران از این نور، برای ارتقای کیفیت زیستی و نیز افزایش سطح سلامتی، آسایش و کارآیی آنها ایده ای کاملا مطلوب به شمار می آید.

محیط کار

اگرچه امروزه تحقیقات پردامنه ای در زمینه اهمیت نورپردازی و به خصوص نور طبیعی بر انسان صورت گرفته، و شواهد انکار ناپذیری بر تأثیر مثبت نور روز و بهره مندی از منظر طبیعی بر سلامت، آسایش و بازدهی افراد به دست آمده است، جای تعجب است که چرا همچنان برخی از معماران و طراحان در نورپردازی فقط وضوح و کارآمدی و در طراحی پنجره فقط زیبایی نما و دید نه چندان سنجیده به خارج را مد نظر قرار می دهند.

تحقیقات نشان می دهد که میزان شدت، نوع منبع، رنگ، جهت و نحوه توزیع نور در محیط های گوناگون فعالیت انسانی ممکن است تا حدود زیادی بر رفتارها، روحیات، بازدهی و کارآیی وی موثر باشد و اساساً در این میان ، نور طبیعی، کامل ترین و مطلوب ترین نور است. تابش نور طبیعی و ارتباط بصری با محیط خارج در فضاهای زیستی انسان اعم از محل کار، فراغت، تفریح، تحصیل و نظایر آن علاوه بر افزایش کارایی و بازدهی فرد موجب کاهش اضطراب، بهبود رفتار ، ارتقای شخصیت و نیز حفظ و افزایش سلامتی و آسایش می شود.

اهمیت نور روز و ریتم بیست و چهار ساعتی را می توان از طریق مثالی در مورد کارگران شیفتی دریافت. بررسی های انجام یافته در این زمینه نشان می دهد که تغییر ساعات کار و استراحت( شیفت شب) دو نوع تاثیر به همراه دارد:

تاثیر کوتاه مدت  ناهماهنگی با نور روز که شامل خستگی مفرط، گیجی، کسالت و نداشتن آمادگی کامل برای کار است و تاثیر دراز مدت،  مشتمل بر احتمال بروز بیماریهای قلبی-عروقی، امراض معدی-روده ای و مشکلات احساسی و اجتماعی است؛ به عبارت ساده این کارگران از تغییر در چرخه طبیعی فعالیت کاری در روز و خواب در شب دچار ناراحتی می شوند. این تحقیقات نشان می دهد که میزان آمادگی، هشیاری و عملکرد ادراکی با تغییر شیفت و قرارگیری در معرض نور خورشید بهبود می یابد.

میزان شدت، نوع منبع، رنگ، جهت و نحوه توزیع نور در محیط های گوناگون فعالیت انسانی ممکن است تا حدود زیادی بر رفتارها، روحیات، بازدهی و کارآیی وی موثر باشد و اساساً در این میان نور طبیعی، کامل ترین و مطلوب ترین نور است

مندی از روشنایی طبیعی کافی و مناسب برای انجام دادن فعالیت و حرکت ایمن و راحت در محیط کار (بهره مندی از نور جبهه های جنوبی و شمالی ساختمان) و در عین حال اجتناب از موارد چشم آزار و نیز جذب گرمای ناخواسته(پرهیز از نور غرب و شرقی ساختمان و یا کنترل این نور توسط پرده، سایبان، درختکاری و غیره)

- ایجاد جذابیت در محیط از منظر کیفیت روشنایی به منظور افزایش سلامتی روانی و جسمانی، رضایت از محیط و افزایش کارایی کاربرانادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/06/23

تأثیر نارضایتی‌های جنسی روی وزن


چاقی ناشی از مسائل روحی و عاطفی به روابط عاشقانه‌ی افراد، شکست‌ها، مشکلات روحی روانی دوران کودکی یا نوجوانی برمی‌گردد. در این مطلب چند توصیه برای مقابله با این نوع چاقی ارائه می‌دهیم. لطفاً با ما باشید.

عشق و وزن

زندگی زناشویی کسالت بار، نارضایتی جنسی، کاهش میل جنسی، دوست نداشتن و دوست نداشته شدن و غیره همه و همه روی افزایش یا کاهش وزن افراد تأثیر دارد. بعضی از افراد در صورت بروز این مشکلات لاغر می‌شوند اما به عقیده متخصصان نارضایتی جنسی و کمبود عشق و محبت در زندگی زناشویی در بیشتر مواقع می‌تواند یکی از عوامل افزایش وزن باشد. چاقی ناشی از مسائل روحی و عاطفی به روابط عاشقانه‌ی افراد، شکست‌ها، مشکلات روحی روانی دوران کودکی یا نوجوانی برمی‌گردد. در این مطلب چند توصیه برای مقابله با این نوع چاقی ارائه می‌دهیم. لطفاً با ما باشید.

 

ریشه‌یابی کنید

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که علت چاقی‌تان چیست؟ در اغلب موارد علت‌های چاقی ریشه در مسائل ناخودآگاه ما دارد. شما دلتان می‌خواهد لاغر و خوش‌اندام باشید اما بدون اینکه خودتان مطلع باشید بخشی از وجود شما آن را نمی‌خواهد یعنی در برابر میل به لاغری شما ساز مخالف می‌زند. باید این بخش از وجودتان را شناسایی کنید. آیا این ساز مخالف برای پر کردن خلأهای عاطفی است؟ برای فرونشاندن دردی در وجودتان است؟ برای فرار از  رابطه‌ی جنسی است که شما را ارضا نمی‌کند؟ باید علت را ریشه‌یابی کنید و قبل از هر کاری شرایطی که شما را وادار به پرخوری یا بدخوری می‌کند را اصلاح کنید. زمانی که به طور افراطی رو به مصرف مواد غذایی چرب یا شیرین می‌آورید نشان می‌دهد که اعتماد به نفستان کم شده است. به عنوان مثال گاهی فرد احساس دوست داشته نشدن می‌کند. به همین دلیل هر آنچه دلش می‌خواهد را می‌خورد. همچنین گاهی لازم است مواقعی که بدون تغییر در عادت‌های غذایی دچار اضافه‌وزن می‌شویم را نیز شناسایی کنیم. مطب متخصصان تغذیه پر از بیمارانی است که با آزاد شدن از قید و بندهای ناخودآگاه روحی روانی به سرعت وزن کم می‌کنند. پس در گام اول علت را ریشه‌یابی کنید و آن را با متخصص در میان بگذارید.

اگر زندگی زناشویی‌تان پر از تنش و استرس باشد امکان اینکه از ناحیه‌ی شکم

چاق شوید زیاد است. کورتیزول یا همان هورمون استرس تأثیر زیادی

در انباشتگی چربی‌ها در ناحیه‌ی شکمی دارد

اوضاع عشقی‌تان چطور است؟

در آشفته‌بازار زندگی کمی مکث کنید و نگاهی جدی به روابط عاشقانه‌تان بیندازید. چاقی و اضافه‌وزن می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که چیزی در رابطه‌ی زناشویی و در مقیاس بزرگ‌تر در زندگی عاطفی شما لنگ است. باید بفهمید چه چیز باعث نارضایتی شما شده است؟ چرا از رابطه‌ی زناشویی‌تان راضی نیستید؟ چرا ارضا نمی‌شوید؟ گاهی اتفاقات جزیی و حتی پیش‌پاافتاده در زندگی زناشویی، شکست‌ها یا افسردگی و حتی جمله‌ای که از همسرتان شنیده‌اید و نتوانسته‌اید هضمش کنید ته دلتان مانده و شما را به ارضا نشدگی روحی و جنسی می‌کشاند. باید این احساسات فروخورده یا سرکوب‌شده را شناسایی کنید و به رابطه‌ی عاشقانه‌تان سر و سامانی بدهید.

رژیم

یک رژیم دو نفره برایتان لازم است

البته منظورمان آن رژیم‌های سفت و سخت نیست که زندگی را برای هر کسی تلخ و غیرقابل‌تحمل می‌کند. یک رژیم مناسب دو نفره کارسازتر از تنهایی رژیم گرفتن است. وقتی یکی از طرفین چاق می‌شود بدون شک طرف مقابل نیز درگیر این مسئله می‌شود. در نتیجه لازم است حتی اگر خودتان نیازی به رژیم ندارید همسرتان را همراهی کنید تا به سلامت و ساده‌تر از پس این مشکل بربیاید. یا اینکه اگر شما نیاز به لاغری دارید از همسرتان خواهش کنید همراهی‌تان کند چون رژیم‌های دونفره بهتر به نتیجه می‌رسند.

 

زندگی زناشویی‌تان را صفایی بدهید

مهم است که زندگی زناشویی‌تان را همیشه شاداب و پویا نگه دارید. از مسافرت و تعطیلات آخر هفته برای پرشور کردن زندگی زناشویی‌تان استفاده کنید. اگر متوجه شدید که با صمیمی‌تر شدن رابطه‌تان وزن بیشتری کم می‌کنید و یا بهتر غذا می‌خورید نشانه‌ی خوبی است. بهتر است زمان بیشتری با همسرتان سپری کنید، هر از گاهی با هم آشپزی کنید، در خرید مواد غذایی با هم مشورت کنید و مهم‌تر از همه این که رابطه‌ی زناشویی‌تان را از یک رابطه‌ی مکانیکی بدون لذت خارج کنید.

مهم است که زندگی زناشویی‌تان را همیشه شاداب و پویا نگه دارید. از مسافرت

و تعطیلات آخر هفته برای پرشور کردن زندگی زناشویی‌تان استفاده کنید. اگر

متوجه شدید که با صمیمی‌تر شدن رابطه‌تان وزن بیشتری کم می‌کنید و یا بهتر غذا می‌خورید نشانه‌ی خوبی استادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/06/23

وجود عشق به رضایت و خرسندی منتهی می شود و اگر صادقانه بیندیشیم ، رضایت و خرسندی آن چیزی است که همه ما برای زندگی هایمان می خواهیم و آرزو می کنیم و باید این طور باشد ، چون این یک هدف متعالی است .

به طور معمول ، عشق در میان آدم ها پیچیدگی های خاص خود را دارد ، چون انسان ها موجودات عجیب و پیچیده ای هستند . عشق را می توان آزمود ، برایش تلاش کرد و آن را تا حد ممکن به درازا کشاند . به طور معمول ، عشق در متعالی ترین و عمیق ترین شیارهای زندگی ما رخنه کرده است و تقریبا ، همواره وجود عشق به رضایت و خرسندی منتهی می شود و اگر صادقانه بیندیشم رضایت و خرسندی آن چیزی است که همه ی ما برای زندگی هایمان می خواهیم و آرزو می کنیم و باید این طور باشد ، چون این یک هدف متعالی است . لحظه ای خود را در سنین پیری تصور کنید در زیر یک آفتابگیر در کنار همسرتان نشسته اید او که بهترین دوستتان و مایه ی دلگرمی و محبوب شماست و دوروبرتان خانواده و دوستان جمع هستند . در چمن های اطراف ، کودکان در حال بازی اند و همه جا صدای شاد و خنده به گوش می رسد . درست مانند یک فیلم سینمایی شیرین و دیدنی است که دلتان نمی خواهد به آخرش برسید . ولی آیا شما واقعا حس نمی کنید به دنبال لحظه هایی این چنین هستید؟

همه ی این ها امور تحقق پذیر هستند که باعث می شوند عشق و رابطه ای مستحکم ایجاد شود و در طول زندگی هم مستحکم و پابرجا باقی بماند ، یا حداقل از اکنون آغاز شود و بتوانید افرادی را در اطراف خود جمع کنید که سبب شادی و خرسندی تان باشند و شما از بودن با آن ها لذت ببرید. 

کتاب حاضر 100 راهکار را برای داشتن روابط مناسب با همسر ، خانواده و دوستان ارائه کرده است نویسنده کتاب بیان م یکند که «افرادی که این قوانین را دنبال می کنند کسانی هستند که همسرانی جستجو می کنند که آن ها را شاد می کند و می خواهند همیشه رابطه شان تازه و با نشاط باقی بماند ، آن ها کسانی هستنند که خانواده های حمایتگر نزدیک و صمیمی دارند و کسانی که فرزندانشان اوقات خود را با آنها سپری می کنند آنها کسانی هستند که دوستی های بسیار صمیمانه و نزدیک برقرار می کنند و دوستی شان با افرادی است که همیشه برای آنها ماندگارند ، آنها بازیکنان قوانین طبیعی دنیا هستند .»


ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/06/22


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است