تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - مطالب مهر 1393
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی
کلاغ


دنیا کارخانه آدمی ساز است، هر کدام از مخلوقات خداوند می توانند علامت و نشانه ای به سوی هدف باشند و انسان را به مقصد اصلی خویش راهنمایی کنند. از این رو می توان از هر یک از این مخلوقات درسی آموخت و آن را پیشه خود ساخت.

تمامی مخلوقات درسی برای آموختن دارند و در این میان چشمی نیاز است که یارای دیدن آن را داشته و عزمی که آن را پیشه خود سازد.

از کلاغ بیاموز کلاغ پرنده ای است که در سه خصلت می توان از او درس گرفت: رسول خدا(صلوات الله علیه) فرمود: از كلاغ سه عادت بیاموزید، پنهان بودنش به هنگام جفت شدن و سحر خیزیش در طلب روزى و بیدار و هوشیار بودنش. (الخصال/ ترجمه فهرى/ج‏1 / 113) بله مخلوقات خدا نیز هر یک صفات نیکی به خویش اختصاص داده اند که از آنها می توان در آن صفت الگو گرفت.

این کلام رسول خدا صلوات الله علیه با خود نکاتی را به همراه دارد که در ذیل بدان اشاره می داریم:

نکته1: لاجرم صفات مذکور از اهمیت به سزایی برخوردارند که پیامبر اکرم صلوات الله علیه در ذکر اهمیت آن از کلاغ بهره می جوید که این صفات بدین قرارند:

الف) اهمیت حیا در زندگی: نظر نما اى مفضّل به آنچه انسان مخصوص به آن شده از میان سایر حیوانات از خلق جلیل القدر، عظیم النفع كه آن «حیا» است. اگر حیا نمى‏بود هیچ كس مهماندارى نمى‏كرد و وفا به وعده‏ها نمى‏نمود و حوائج مردم را بر نمى‏آورد و ارتكاب نیكى‏ها و اجتناب از قبایح و بدى‏ها نمى‏كرد. (توحید مفضل/ ترجمه علامه مجلسى/ 103 )

ب) سحرخیزی: حضرت رسول صلى اللَّه علیه و آله فرمود: هر گاه یكى از شما كارى داشته باشد، صبح زود به دنبال آن كار رود. زیرا من از خداى خویش خواسته‏ام به كسانى از امّت من كه اول وقت به سر كار خویش حاضر شوند، بركت دهد. گلچین صدوق (گزیده من لا یحضره الفقیه) /ج‏2 /190)

ج ) هوشیاری: فراست و هوشیاری از ویژگی هاى اهل ایمان است، كه در دلشان نورهایى تابان مى‏گردد كه به وسیله آنها معانى را در مى‏یابد و كسى كه از محارم خدا چشم بپوشد و خود را از شهوت ها نگاه دارد و باطنش را آباد كند، و به آن جلاء بخشد و طبق دستور خدا از وجود مراقبت نماید و با تبعیّت لازم از كتاب و سنّت ایمانش را تقویت كند و غذاى حرام به معده‏اش وارد نسازد و زبانش را از دروغ و غیبت و بیهوده‏گویى نگاه دارد، هرگز فراستش خطا نمى‏كند (و نظرش صائب مى‏گردد).

رسول خدا (صلوات الله علیه) فرمود: از كلاغ سه عادت بیاموزید، پنهان بودنش به هنگام جفت شدن و سحر خیزیش در طلب روزى و بیدار و هوشیار بودنش

سزاوار است، كسى كه با اهل راستى معاشرت دارد، صداقت و راستى را در برخورد با ایشان مراعات نماید، زیرا دل هایشان زیرك است (و به سرعت دروغ تو نزد ایشان آشكار مى‏گردد). (إرشاد القلوب/ ترجمه سلگى /ج‏1 / 349 )ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/07/30


آرتروز یکی از بیماری‌های مزمن در حال افزایش در سرتاسر جهان است. اگر هنوز در مرحله‌ای هستید که غضروفتان به طول کامل تخریب نشده و از بین نرفته است امکان این وجود دارد که بروز آرتروز را با روش‌های ساده‌ای به تأخیر بیندازید...

آرتروز

محققان می‌گویند زانودرد در بین بزرگسالان زیر 65 سال نیز در حال افزایش است. حتی نمی‌توانند دلیل اصلی افزایش این درد را در بین مردم توضیح دهند. یعنی هنوز به‌درستی معلوم نیست چرا هرکسی را می‌بینی از درد زانو و آرتروز شکایت دارد. اما واقعاً نمی‌شود در مقابل پنهانی درد کشیدن مادر و خاله و تازگی‌ها دخترخاله‌ها بی‌تفاوت ماند. چون یحتمل چند سال دیگر همین دردها به سراغ خودمان هم می‌آید. پس بهتر است از همین اکنون و حالا که خدا را شکر چهارستون بدنمان سالم است و درد مانند خوره به جانمان نیفتاده به فکر باشیم. متأسفانه این دردها ناشی از آرتروز است که از ساییدگی و تخریب غضروف ناشی می‌شود. در این مطلب 6 راهکار ساده می‌گوییم که تا حد امکان خطر بروز این مشکلات را کاهش می‌دهد.

 

آرتروز

آرتروز یکی از بیماری‌های مزمن در حال افزایش در سرتاسر جهان است. اگر هنوز در مرحله‌ای هستید که غضروفتان به طول کامل تخریب نشده و از بین نرفته است امکان این وجود دارد که بروز آرتروز را با روش‌های ساده‌ای به تأخیر بیندازید:

نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد شیر کم‌چرب برای مقابله با آرتروز بخصوص در خانم‌ها بسیار موثر است. مصرف و افزایش تدریجی میزان مصرف شیر

در طول هفته برای افزایش استحکام و همچنین ضخامت غضروف مفید است

بدنتان را پر از ریزمغذی‌های لازم کنید

معمولاً آرتروز به دلیل برخی از کمبودها به وجود می‌آید. منظورمان کمبود مواد مغذی و ریزمغذی‌های لازم است. برای مقابله با ساییدگی و تخریب غضروف مفاصل حتماً حواستان به مصرف کافی مواد معدنی باشد. سلنیوم خواص آنتی‌اکسیدانی قوی دارد و از پیری سلول‌ها به‌ویژه بافت‌های مفاصل پیشگیری می‌کند.

در کنار سلنیوم باید ویتامین E بدنتان را نیز تامین کنید تا قدرت و کارایی سلنیوم بالا برود.

حواستان باشد که کمبود ویتامین D نداشته باشید. متأسفانه زندگی شهری، نوع پوشش، آلودگی هوا و غیره باعث شده است که کمبود ویتامین D به یکی از شایع‌ترین مشکلات جامعه‌ی امروز تبدیل شود. بهتر است بدانید تمام افرادی که از آرتروز رنج می‌برند کمبود ویتامین D دارند.

پیاده روی تابستان

هر روز 6000 قدم بزنیدادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/07/30


اصول زیر را برای خرید از فروشگاه‌های مواد غذایی به کار گیرید تا همان‌گونه که برای رفتن به دندان‌پزشکی یا یک جلسه‌ی کاری برنامه‌ریزی می‌کنید، خرید آگاهانه را نیز در اولویت فعالیت‌های روزانه‌تان قرار دهید.

فروشگاه

یک نویسنده اسپانیایی به نام میگوئیل دسروانتس در جایی گفته: «فرد از پیش آگاه، از پیش مسلح است؛ آمادگی نیمی از پیروزی است». اینکه از پیش بدانید که می‌خواهید به خرید کدام‌یک از مواد غذایی مورد نیازتان بروید، در برنامه‌ریزی غذایی‌تان نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. در مسیر رفت‌وآمد همیشگی‌تان فروشگاه‌ها یا رستوران‌هایی را که غذاهای سالم دارند شناسایی کنید تا هر زمان که نیاز داشتید، به سراغشان بروید. اصول زیر را برای خرید از فروشگاه‌های مواد غذایی به کار گیرید تا همان‌گونه که برای رفتن به دندان‌پزشکی یا یک جلسه‌ی کاری برنامه‌ریزی می‌کنید، خرید آگاهانه را نیز در اولویت فعالیت‌های روزانه‌تان قرار دهید.

 

1- هنگامی‌که گرسنه نیستید به خرید بروید

فروشگاه‌های مواد غذایی از حقه‌هایی مانند راه انداختن بو، چیدمان جنس‌ها، دکوراسیون و به حراج گذاشتن برخی خوراکی‌ها استفاده می‌کنند تا شما را به خرید بیشتر وسوسه کنند. در این شرایط به‌ویژه اگر گرسنه هم باشید ممکن است بیش از نیازتان خرید نمایید. پس هرگاه سیر بودید، به خرید مواد غذایی بروید تا به‌راحتی از هدفتان منحرف نشوید.

درج عبارت «بدون کلسترول» روی محصولاتی مانند انواع روغن‌های گیاهی مانند روغن‌زیتون، آفتابگردان یا ذرت،‌ غلات صبحانه،‌ نان و کلوچه‌های بدون تخم‌مرغ و محصولات دیگری از این قبیل، تنها یک حقه تبلیغاتی برای فروش بیشتر محصولات است

می‌توانید یک لیوان بزرگ آب بنوشید. احساس سیری باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید در برابر خرید غذاهایی که در برنامه‌تان نیست، مقاومت کنید. راهکار دیگر، جویدن آدامس نعنایی به هنگام خرید مواد غذایی است، زیرا وقتی دهانتان مشغول باشد، احتمال اینکه نمونه‌های رایگان غذاها را بچشید، کم می‌شود.

 

2- با چیدمان فروشگاه‌هایی که از آن‌ها خرید می‌کنید، آشنا شوید

فروشگاه‌های مواد غذایی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما برای برداشتن اجناس مورد نیازتان بایستی یک دور کامل در آن‌ها بزنید. حال هر چه بیشتر در فروشگاه بمانید، احتمال اینکه از چیزی غیرضروری خوشتان بیاید، بیشتر می‌شود. معمولاً چیزهایی مانند شیر و نان را که جزء نیازهای اولیه‌اند در انتهای فروشگاه می‌گذارند تا مشتری ناچار شود از همه‌ی قسمت‌ها عبور کند تا به آن‌ها برسد؛ بنابراین بکوشید با چگونگی چیدمان فروشگاهی که همیشه از آن خرید می‌کنید آشنا شوید تا مستقیم به سراغ اقلام مورد نیازتان بروید. قفسه‌های گوشت و مرغ و ماهی را شناسایی کنید. از رفتن به قسمت‌هایی که خوراکی‌های وسوسه‌برانگیز مانند چیپس، کیک، شکلات و چوب‌شور دارند، بپرهیزید.

خرید

3- پیش از خرید، فهرستی از خوراکی‌های موردنیاز تهیه کنیدادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/07/29


یکی از آسیب هایی که در فضای مجازی همواره در کمین افراد است، نقض حریم خصوصی افراد بوده که منجر به بی اخلاقی در فضای وب و از بین رفتن آبروی اشخاصی میشود که خواسته یا نا خواسته حریم خصوصی شان در این فضا زیر پا گذاشته شده است.

حریم خصوصی در فضای مجازی

هر چند که چنین مواردی تنها به فضای مجازی اختصاص نداشته و در فضای واقعی نیز شاهد مواردی از این دست هستیم، اما برخی ویژگی های فضای مجازی باعث می شود که در فضای وب، با موارد بیشتر و گسترده تری از نقض حریم خصوصی افراد، مواجه شویم.

برای مثال در فضای واقعی برخی افراد با اهداف سودجویانه و از پیش تعیین شده، قوانین مربوط به حریم خصوصی را زیر پا می گذارند. این در حالی است که در فضای مجازی داستان به گونه ای دیگر رقم می خورد و این نقض قوانین به چنین افرادی محدود نمی شود؛ بلکه بسیاری از افرادی که در فضای واقعی به حریم خصوصی احترام می گذارند، در فضای مجازی با افراد سودجو همراه شده و تصاویر و فیلم های مربوط به حریم خصوصی دیگران را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. اغلب این افراد نمی دانند که اشتراک چنین مواردی در فضای مجازی، آسیب های واقعی بسیاری را برای آن اشخاص به دنبال خواهد داشت.

عمومی شدن حریم خصوصی در فضای مجازی

بسیاری از صاحب نظران معتقدند که با ظهور رسانه ای به نام اینترنت، امکاناتی به وجود آمده است که علیرغم ایجاد تحولات بسیار در ارتباطات میان افراد، در بسیاری از موارد نیز اسباب نقض حقوق افراد را در گستره ای بسیار وسیع فراهم کرده است. این صاحب نظران هم چنین معتقدند که در اینترنت امکان تفکیک حوزه خصوصی و حوزه عمومی وجود ندارد و با توجه به جهانی شدن باید انتظار داشت که در زندگی مجازی با عمومی شدن حریم خصوصی مواجه شویم!

در ادامه به بیان برخی از ویژگی های فضای مجازی می پردازیم که بستر هایی را برای نقض هر چه بیش تر حریم خصوصی و یا به عبارتی عمومی شدن آن را فراهم می کنند.

امکان ناشناخته ماندن!

افراد در فضای مجازی می توانند ناشناخته بمانند و هویت حقیقی خود را پنهان کنند. این امر از سویی برای حفظ حریم خصوصی حقیقی افرادی که در اینترنت برای خود هویت مجازی ساخته اند، مناسب بوده و خطری آنها را تهدید نخواهد کرد. اما از سوی دیگر همین افراد می توانند تهدیدی برای دیگر کاربران اینترنتی باشند؛ چرا که افراد با هویت ناشناخته می توانند با آسودگی در فضای وب تخلفات بسیاری را مرتکب شوند. یکی از این تخلفات، نقض حریم خصوصی دیگران است.

انجام فعالیت های روزمره در فضای مجازیادامه مطلب


نوع مطلب : مددکاری اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/07/29


تو حیاط دانشگاه دیدمش، پسر خوب و موجهی بود. خوش سر و زبون و خوش تیپ. تو اولین برخورد متوجه شدم اونم از من خوشش اومده! هر چند رشته هامون مختلف بود و سر کلاس نمی دیدمش اما بالاخره سلف و کتابخونه و راهرو ها و نگاه های یواشکی کار دستم داد. یهو دیدم به دیدنش عادت کردم!

عشق، ازدواج و دیگر هیچ...

ارتباطمون بیشتر شد، گاهی حضوری و بیشتر تلفنی و پیامکی وخلاصه هرجایی که می شد با هم باشیم. چند ماه گذشت و دیگه حسابی وابستش شدم تا اینکه بحثمون جدی شد و به فکر ازدواج افتادیم. من تهرانی بودم و اون شهرستانی. قرار شد با خانوادش به تهران بیان برای خواستگاری.

دل تو دلم نبود و فکر می کردم این اتفاق یعنی اخر خوشبختی. وقتی در خونه رو باز کردم، از دیدن افرادی که پشت در بودن خشکم زد. یادمه خواستگاری خواهرم فقط دو سه نفر اومده بودن اما گویا در شهر پسری که دلباخته اش شده بودم رسم فرق می کرد. نزدیک به ده نفر!

این اولین تفاوتی بود که من دیدم. اون روز به نظرم عادی اومد. مثل خیلی تفاوت های مهم تر که خانوادم متوجه شدن و به من گفتن و من گفتم: من باید با این پسر ازدواج کنم. حالا که از یک زندگی پر از اختلاف و دعوا خسته شدم و دیگه اثری از عشق دیروز نیست، متعجبم که چطور متوجه نشدم با این همه اختلاف فرهنگی و مخالفت خانواده ها و تفاوت های اعتقادی، من و اون نمی تونستیم باهم خوشبخت باشیم. کاش یکی اون روز ها من رو از خواب بیدار می کرد...

***

سن ازدواج یعنی سال های جوانی، روزهای هیجان و قلیان احساس است. یک جوان بیشتر تحت تاثیر هیجاناتش قرار می گیرد و این اصلا بد نیست اما مشکل زمانی ایجاد می شود که این هیجانات زندگی او را اداره کنند

ماجرایی که خواندید، نه قصه بود و نه افسانه! صحبت های یکی از دوستان من بود که بعد از هفت سال زندگی مشترک، و با وجود پشت سر گذاشتن مشکلات زیاد، نتوانست زندگی اش را حفظ کند و تصمیم گرفت یک پایان تلخ را به تلخی بی پایان ترجیح دهد. هنوز بعد از چند ماه جدایی، رد پای سال ها ی سختی که گذرانده در حرف ها و آه هایش پیداست. هفت سال از بهترین روزهای جوانی اش به پای علاقه ای گذاشته شد که بدون هیچ گونه منطق و دلیل درستی به وجود امد. همان داستان تکراریه عشق در یک نگاه!

 ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/07/28


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است