تبلیغات
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - مطالب آبان 1393
موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران به شماره ثبت 174 واقع در زاهدان با اهداف کاهش آسیب و مواد مخدر ایدز که از جمله کارهای موفق این موسسه افتتاح اولین مرکز DIC (مرگز کذری معتادین ) جنوب شرق کشور تحت حمایت معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی س و ب ادرس مرکز زاهدان خیابان هیرمند شمالی بین هیرمند47 و 49 که این مرکز توانسته با تحت پوشش قراردادن بیش از 400 معتاد گذری در یه سال گذشته در یکی از محله ای محروم شهر زاهدان امار خوب و قابل توجهی از خود به جای گذارد . ضمنا تمام سوالات شما رادر مورد ایدز-اعتیاد-آسیب های اجتماعی- مهارت های زندگی - ترک اعتیاد - و بیماری ها جوابگو می باشد . تلفن های تماس : 05414508964 و همچنین در زمینه ترک اعتیاد و خدمات مشاوره ایی و حمایتی ویژه معتادین در شهر زاهدان به صورت رایگان همکاری مینماید

مدیر وبلاگ : عظیم جان آبادی


دنیای مجازی و جاذبه هایش ،او را هم از ما گرفته ! اما او همچنان صبور و مهربان منتظر روزی است که برگردیم و دوستی مان را از سر بگیریم.

کتاب خواندن

 

بهترین راه برای اطمینان از آینده ی فرزندتان این است که او را عادت بدهید ، کتاب بخواند ، انسان های اهل مطالعه از بسیاری مشکلات دور هستند ، اما با وجود دنیای مجازی، کتاب در حال کم رنگ شدن است و باید از خانه های مان شروع کنیم تا عادت به مطالعه آن هم باکتاب را دوباره به فرزندانمان برگردانیم.

 

دقیقه های زیبای مطالعه

 

بهترین زمان برای مطالعه را انتخاب کنید

شما الگوی فرزندان تان هستید و فرزندان آینه شما. بهتر است شما برای مطالعه تان برنامه ریزی کنید و به طورکلی روزانه یک ساعت معین را به این امر اختصاص دهید. در واقع مناسب ترین موقعیت برای مطالعه، زمانی است که فرزندانتان در کنار شما هستند. هیچگاه در زمان خواب و با کسالت مطالعه نکنید. به نوعی می توان گفت فرهنگ سازی در زمینه مطالعه در یک خانواده ایرانی، زمینه افزایش فرهنگ خانواده فراهم می کند.

 

مکانی خوب برای یادگیری خوبیها

ممکن است شما در حال حاضر نتوانسته باشید بهترین مکان مطالعه را در محل زندگی خود پیدا کنید. او وقتی شما را حین مطالعه در مکان مناسبی نمی بیند به نوعی موقعیت یابی اش را برای مطالعه از دست می دهد. به نوعی می توان گفت، این امر باعث می شودکه او سردرگم شود.

شما نباید در مکان های نامناسبی مثل سر میز شام، مقابل تلویزیون، درحضور جمع یا درمهمانی مطالعه اش را انجام دهید، این امر عادت های نامناسبی را در فرزندتان بوجود می آورد. در واقع با حضور در محیطی که تمرکز از بین نرود می توان یک مطالعه مفید داشت. شیوه ای که شما برای مطالعه تان تعیین می کنید، باعث می شود فرزند شما الگوی مناسبی برای مطالعه اش داشته باشد.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/08/29


آلرژی یا حساسیت دارویی به آن دسته از علائم و نشانه هایی اطلاق می شود که به دلیل واکنش حساسیتی بدن به برخی داروها ایجاد می شود. برخی داروها، عوارضی مانند درد معده و یا سردرد را به دنبال دارند. در حالی که این عوارض را نمی توان آلرژی دارویی دانست.

دارو

مانند سایر آلرژی ها، علائم و عوارض حساسیت دارویی نیز می تواند از شدت خفیف تا شدید و مرگبار باشد.

 

علامت های شایع آلرژی دارویی

- بثورات پوستی

- کهیر

- خارش پوست یا چشم ها

- تب

- ورم و التهاب صورت

- درد و التهاب مفاصل

- ورم گره های لنفاوی

- تنگی نفس

 

علامت های شدید آلرژی دارویی

آنافیلاکسی، یک واکنش آلرژیکی شدید و مرگبار است. علامت های آنافیلاکسی از قرار زیر اند:

 

- گرفتگی گلو و مجاری هوایی که باعث اختلال در تنفس می شود

- افت شدید فشار خون

- ضربان قلب ضعیف و تند

- ورم لب ها، دهان و پلک ها

- درد شکمی

- سرگیجه یا احساس سبکی سر

- تهوع، استفراغ و اسهال

- گیجی

- تپش قلب (احساس ضربان قلب شدید و تکان دهنده)ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/08/29


شما چرا کاسه ی داغ تر از آش هستی؟ حجاب بعد از سن تکلیف واجب می شود نه از کودکی!!

کودک

در خیابانی شلوغ، به سمت مرکز شهر در حال حرکت هستم، جلوتر از من خانمی جوان به همراه دختر بچه ای کوچک که ظاهرا دخترش می باشد جلب توجه می کنند، خانم جوان که سی ساله به نظر می رسد کاملا پوشش اسلامی دارد و حتی دستهای خود را با ساق پوشانده است اما دخترش که احتمالا بالای شش سالشه و بچه توپلی هم هست تقریبا نیمه عریان است، از دیدن این صحنه متاسف می شوم و به خود جرات می دهم که با مادرش صحبت کنم، کمی جلوتر می روم تا به وی برسم، ازش می پرسم ببخشید خانم دختر شماست؟ ظاهرا کمی جا خورده است و خودش را مرتب کرده و می گوید بله، چطور؟

آرام آرام در کنار خیابان قدم می زنیم بچه های دیگری هم از کنارمان رد می شوند که بعضی ها مثل دختر همراه ما پوشش نامناسب دارند و برخی دیگر با وجود سن کم چادر به سر دارند در حالی که بلد نیستند چادر را چطور بگیرند و کش چادر است که آن را در سر دختر بچه نگه داشته است. صحبت هایم را با خانم همراهم شروع می کنم به وی می گویم شما که خودتان چادری و محجبه کامل هستید چرا برای دختر خود لباس مناسب نمی پوشانید؟ پوزخندی می زند و می گوید حاج خانم شما هم خیلی سخت می گیرید آخه یک بچه شش ساله و چادر؟ خود اسلام که گفته سن تکلیف نه سالگی است به نظرم شماها کاسه داغتر از آش هستید...

آیا به نظر شما هم ما «کاسه داغتر از آشیم »و فرزند های کوچک ما حتی پسر بچه های مان نباید پوشش مناسبی داشته باشند؟ آیا این نوع پوشش باعث نمی شود در اینده فرزندمان رفتارهای غیر اسلامی خود را هنجار تلقی کند؟

از منظر شرع مقدس اسلام تا زمان بلوغ تکلیفی بر بچه ها نیست و نیاز به رعایت حجاب اصطلاحی ندارند اما این بدین معنی نیست که خانواده ها نسبت به این امر سهل انگار باشند مثلا در نظام آموزشی کشورمان بچه ها از هفت سالگی به مدرسه می روند اما آیا قبل از هفت سالگی نباید هیچ آموزشی ببینند؟ اتفاقا خیلی از خانواده ها از دو سه سالگی و حتی از نوزادی آموزش های لازم را شروع می کنند و تا زمانی که کودک به مدرسه برود با انواع آموزش ها وی را برای شروع قدرمتند کلاس اول آماده می کنند. لذا برای مسائل شرعی هم باید فرزند آموزش داده شود تا در موقع بلوغ آمادگی کافی برای انجام واجبات داشته باشد. پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) فرمودند: وای بر پدران فرزندان آخرالزمان! گفتند: ای پیامبر، از پدرانِ مشرکشان؟ فرمود: نه، از پدران مومن که چیزی از واجبات دینی را به آن‌ها یاد نمی‌دهند و اگر اولادشان بخواهند چیزی یاد بگیرند، مانع آن‌ها می‌شوند و به اندک چیزی از دنیا از آن‌ها راضی می‌شوند و من از آن‌ها بیزارم و آن‌ها از من.[1] با توجه به روایت فوق باید کاری کنیم که این حدیث شامل حال ما نشود و از کسانی نباشیم که علاوه بر اینکه واجبات را به فرزندان خود یاد نمی دهیم بلکه انها را به سمت گناه نیز می کشانیم

مهمترین مراقبت دوران کودکی آشنا کردن فرزند با حجاب و عفاف می باشد تا به محض بلوغ به راحتی کودک مان این مسئله را بپذیرد و انجام آن برایش سخت نباشد

مراقبت از کودک قبل از بلوغادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/08/28


توت خشک، سیر، روغن ماهی، جینکوبیلوبا و ... از جمله خوراکی‌هایی هستند که باعث بهبود حافظه می‌شوند.

حافظه

یکی از مسائلی که برای اکثر افراد اهمیت دارد، بهبود حافظه است. همه ما دوست داریم با شنیدن یا خواندن مطلبی به سرعت آن را متوجه شویم و بتوانیم تا مدت‌ها در ذهن خود نگه داریم. برای اینکه بتوانیم به این هدف دست یابیم، باید سیستم عصبی خود را تقویت کنیم تا این سیستم عصبی بتواند پیام‌هایی را که از طریق حواس 5 گانه دریافت می‌کند، سریعا به ذهن منتقل کرده و آن را در خود حفظ نماید.

در طبیعت گیاهان دارویی یا مواد غذایی وجود دارند که بر عملکرد دستگاه عصبی موثر هستند و باعث بهبود عملکرد سیستم عصبی می‌شوند. با شناسایی و استفاده از آن‌ها می‌توانید ذهن خود را تقویت کنید و علاوه بر بهبود حافظه و یادگیری از آلزایمر و فراموشی پیشگیری نمایید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با چند مورد از آن‌ها آشنا شوید.

 

انواع توت‌ها و توت خشک

مکمل‌های تهیه شده از مواد موثر موجود در انواع توت‌ها مانند توت فرنگی، توت سفید، توت سیاه، تمشک، شاتوت، بلوبری و ... باعث تقویت دستگاه عصبی افراد سالمند می‌شوند. زیرا افزایش سن باعث ضعیف شدن دستگاه عصبی، قدرت ذهن، حافظه و ... می‌شود و در مواردی هم منجر به ایجاد آلزایمر، پارکینسون و ... می‌گردد.

تحقیقات نشان می‌دهد مصرف کافئین موجود در چای و قهوه باعث افزایش

هشیاری ذهن می‌شوند. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که نباید در مصرف

این مواد زیاده‌روی نمایید

انواع توت‌ها سرشار از پلی فنل ها و فلاوونوئیدها هستند که در صورت مصرف طولانی مدت در مغز انباشته می‌شوند. پلی فنل های موجود در توت بر روی نورون‌های پیر و فرسوده تاثیر مستقیم دارد و این مسئله باعث می‌شود تا این سلول‌ها بتوانند با سیگنال‌های استرس‌زای محیطی که منجر به تخریب نورون‌ها می‌شوند مقابله کنند و عملکرد مناسب نورون‌ها را در طی فرآیند پیری و فرسودگی حفظ نمایند.
سیر

سیر را دریابید

در مطالعه‌ای که بر روی موش‌های آزمایشگاهی صورت گرفت، مشخص گردید که مصرف سیر تازه در آنان منجر به افزایش حافظه شده است. سیر در حقیقت هم به عنوان یک ماده غذایی و هم یک گیاه دارویی شناخته می‌شود. سیر تمرکز را افزایش می‌دهد و عملکرد حافظه را بهبود می بخشد. در این مطالعه مشخص شد که سیر در موش‌ها باعث افزایش سطح سروتونین در مغز می‌گردد که پیام‌رسان عصبی در سلول‌های مغزی می‌باشد و عملکردهای متعددی از جمله افزایش عملکردهای شناختی، بهبود حافظه و تمرکز دارد. این تحقیق سیر را به عنوان یک ماده غذایی مکمل برای افزایش حافظه معرفی کرده است.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/08/28


اگر چه گاهی محققان به نتایج جدیدی می‌رسند و ساز دیگری کوک می‌کنند اما همگی بر یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن رعایت حد اعتدال است.

سلامتی

اگر اهل مطالعه‌ی مقالات علمی و پزشکی باشید خواهید دید که هر روز محققان به یک نتیجه ی جدید می‌رسند که گاهی در تضاد آشکار با نتایج قبلی است. مثلا همین چند وقت پیش پژوهشی منتشر شد که نشان می‌دهد مصرف زیاد شیر باعث شکنندگی استخوان‌ها می‌شود. در این صورت است که آدم انگشت به دهان می‌ماند کدام حرف را باید قبول کند. اگر چه گاهی محققان به نتایج جدیدی می‌رسند و ساز دیگری کوک می‌کنند اما همگی بر یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن رعایت حد اعتدال است. خداوند نعمت‌هایی در اختیار ما قرار داده تا از آن‌ها نهایت استفاده را ببریم. اما هیچ عقل سلیمی حکم به زیاده‌روی در مصرف این نعمت‌ها نمی‌کند. در این مقاله ٩ یار سلامتی را معرفی می‌کنیم که باید بدون افراط کردن از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید. لطفا با ما همراه باشید.

آجیل

به به آجیل

بادام، فندق، پسته، گردو، بادام هندی و غیره. هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که با خوردن آجیل ها کیفش کوک نمی‌شود. خوشبختانه نتایج پژوهش‌های متعدد نیز نشان داده است که آجیل خواص زیادی دارد و برای سلامتی مفید است. به عقیده‌ی محققان آجیل باعث کاهش کلسترول بد خون، خطر ابتلا به دیابت نوع2، بیماری‌های قلبی عروقی، سنگ کیسه ی صفرا و برخی از سرطان‌ها مانند سرطان کولون می‌شود. اما با این حال باید بدانید که آجیل بی‌نهایت چرب است. در نتیجه اگر می‌خواهید از خواص آن بهره‌مند شوید اما در عین حال در معرض چربی زیاد آن نباشید باید به روزی 30 گرم کفایت کنید.

سیب، پرتقال و گوجه فرنگی

سیب، پرتقال و گوجه فرنگی

اگر چه این سه میوه‌ی خوشمزه و پرطرفدار بسیار سالم و مفید هستند اما در عین حال اسیدی نیز هستند. باید بدانید که مصرف زیاد مواد غذایی خیلی ترش و اسیدی باعث آسیب به مخاط معده و مری می‌شود. این گونه زیاده روی در طولانی مدت می‌تواند احتمال زخم در لوزالمعده و زخم معده و غیره را بالا ببرد. توجه داشته باشید که داشتن رژیم غذایی سرشار از موادغذایی ترش و اسیدی امکان بروز ریفلاکس معده را نیز بالا می‌برد. این مشکل معمولا خواب را نیز برهم زده و فعالیت‌های روزمره را دچار اختلال می‌کند. مواد غذایی ترش و اسیدی به مینای دندان‌ها نیز آسیب زده و گاهی باعث سوراخ شدن آن‌ها می‌شود. برای اطمینان بیشتر توصیه می‌شود که روزانه بیش از دو عدد از این میوه‌ها مصرف نشود.

 

ورزش کردنادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عظیم جان آبادی
1393/08/27


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران محفوظ است